Halowe mistrzostwa świata w lekkiej atletyce Birmingham 2018 w TVP

W czwartek, 1 marca rozpoczynają się w Birmingham halowe mistrzostwa świata w lekkiej atletyce. Transmisje w TVP1, TVP2, TVP3, TVP Sport oraz na stronie sport.tvp.pl i w aplikacji mobilnej TVP Sport.

Sprawdź szczegóły w PROGRAMIE TV

Reprezentacja Polski liczy 25 zawodników i zawodniczek. Mistrzostwa świata będą najważniejszą imprezą dla naszych lekkoatletów w sezonie halowym. Przed dwoma laty w Portland po srebro sięgnęła sztafeta kobiet 4×400 m, a po brąz Piotr Lisek w skoku o tyczce i Kamila Lićwinko w skoku wzwyż. O wysokie miejsca powalczą w Birmingham m.in. Piotr Lisek (skok o tyczce), Ewa Swoboda (60 m), Konrad Bukowiecki i Michał Haratyk (pchnięcie kulą), Adam Kszczot (800 m) czy kobieca sztafeta 4×400 m.

Sesje poranne i wieczorne pokaże TVP Sport, strona sport.tvp.pl oraz aplikacja TVP Sport. Transmisje finałów konkurencji w TVP1, TVP2 i TVP3. Zawody skomentują z Birmingham: Przemysław Babiarz i Jarosław Idzi. Ekspertami będą: Sebastian Chmara (były halowy mistrz Europy i świata w siedmioboju) oraz Marek Plawgo (wielokrotny medalista mistrzostw Europy i świata na 400 m, 400 m przez płotki i w sztafecie 4×400 m). Reporterem w Wielkiej Brytanii będzie Aleksander Dzięciołowski.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *