Harcerze pomogą w przechodzeniu na Naziemną Telewizję Cyfrową

W związku z prowadzoną w czasie ferii zimowych przez ZHP akcją informacyjną dotyczącą procesu cyfryzacji telewizji naziemnej, Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji i Związek Harcerstwa Polskiego 30 stycznia 2013 roku podpisały „Porozumienie o współpracy dotyczącej kampanii informacyjnej o cyfryzacji telewizji naziemnej”.

W ramach porozumienia ZHP zobowiązał się do informowania o tym przede wszystkim osób starszych, samotnych, niezamożnych, potencjalnie zagrożonych wykluczeniem cyfrowym. Chce to robić poprzez:
1) informowanie dzieci i młodzieży oraz społeczności lokalnych, na czym polega proces cyfryzacji telewizji naziemnej, jakie działania należy podjąć, aby odbierać telewizję cyfrową, oraz kiedy nastąpią wyłączenia sygnału naziemnej telewizji analogowej,
2) bezpośrednią pomoc, szczególnie osobom starszym i samotnym, poprzez przekazywanie informacji na temat urządzeń niezbędnych do odbioru telewizji cyfrowej oraz pomoc w ich instalowaniu.

Przykładem tej akcji jest poradnik CYFerie

Nadajniki analogowe telewizji naziemnej nie pracują już w Lubuskiem, na Pomorzu i części województw warmińsko-mazurskiego i wielkopolskiego. Tam dostępny jest tylko cyfrowy sygnał naziemnej telewizji. Kolejne wyłączenia planowane są na 19 marca – m.in. w Warszawie, Elblągu, Szczecinie, Rzeszowie i Wiśle.

Źródło: Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *