„Pierwsza miłość”: Marysia i jej bliscy w śmiertelnym niebezpieczeństwie

Niestety Marysia (Aneta Zając) i jej najbliżsi niebawem znajdą się w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Chcąc pomóc Sandrze (Monika Dryl) i chłopcu, którym się opiekuje, niechcący trafią w sam środek ognia gangsterskich porachunków.

Zapewne niektórzy już zorientowali się, że Filipow (Eugeniusz Malinowski) to bardzo mroczny typ. W drodze do celu nie przebiera w środkach. A cel ma jeden – zemsta na Rajmundzie. Ponieważ ten siedzi w więzieniu i nie może go dopaść, obmyślił i realizuje przerażający plan – chce rozprawić się z Rajmundem, porywając i krzywdząc jego kilkuletniego syna Jakuba (Dawid Stupień). Tylko musi go znaleźć.

W poczuciu winy, bogu ducha winnego chłopca, pod swoje skrzydła przygarnęła Sandra, dawna współpracowniczka jego ojca. Jednak zarówno ona, jak i czuwający nad wszystkim Rajmund zdają sobie sprawę, że sami nie są w stanie zapewnić dziecku bezpieczeństwa. I tak do całej historii zostaną wplątani Hubert (Michał Czernecki), Marysia i jej córeczka Julka (Łucja Kawczak), a potem Szymon (Marcin Korcz), Aneta (Maria Pakulnis) i inni. Kiedy Hubert zorientuje się w jakich tarapatach się znaleźli, nie zawaha się prosić o pomoc Szymona. Zapomną, że są rywalami i zabiegają o względy tej samej kobiety, gdy grozi jej niebezpieczeństwo. Ustalą, że Szymon wyjedzie z Marysią i dziećmi z miasta i ukryje ich w bezpiecznym miejscu.

Plan okaże się rozsądnym wyjściem, tyle że na krótko. Filipowa nie tak łatwo przechytrzyć. Wykorzysta i zacznie szantażować Anetę (Maria Pakulnis). Postawi jej ultimatum: albo mu pomoże i znajdzie Jakuba albo zabije Marysię. Aneta czuje, że tym razem gangster jej nie odpuści. Choć nie chce by przyjaciółce stało się coś złego, Filipow okazuje się sprytniejszy. Jeden fałszywy ruch Anety, Marysia wraca do Wrocławia i wpada w sidła przestępcy. Gangsterzy krępują Majkę siłą, pakują do samochodu i odjeżdżają. A Filipow daje Anecie jeszcze tylko kilka godzin na odnalezienie Jakuba. Grozi, że zabije jej przyjaciółkę, a potem także ją. Przypadkowym świadkiem porwania jest Zbyszek (Dariusz Toczek), który natychmiast powiadamia o wszystkim Huberta. I tak rozpocznie się jego dramatyczna walka o odzyskanie najbliższych. Czy uda mu się ocalić Marysię i dzieci? Co zrobi przerażona Aneta i pozostali wmieszani w te ciemne porachunki bohaterowie?

Zaskakujący finał całej sprawy do zobaczenia w Polsacie pod koniec lutego. Serial „Pierwsza miłość” jest emitowany od poniedziałku do piątku o godzinie 18:00.

Źródło: ATM Grupa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *