HBO na swoje 20. urodziny przygotowało trzy polskie seriale

20 listopada 2016 roku rusza drugi sezon serialu HBO „Pakt” z Marcinem Dorocińskim i Magdaleną Popławską. W najbliższą niedzielę, 9 października, w Bieszczadach startują zdjęcia do nowego sezonu serialu „Wataha” z Leszkiem Lichotą i Aleksandrą Popławską. Trwają również intensywne przygotowania do uruchomienia kolejnej produkcji HBO „Ślepnąc od świateł” według scenariusza autora literackiego pierwowzoru Jakuba Żulczyka i reżysera projektu, Krzysztofa Skoniecznego.

W HBO lubimy opowiadać historie. Od ponad 20 lat dzieje się to w Stanach, od dekady w Polsce, gdzie zaczynaliśmy od dokumentów, a 5 lat temu dołączyły do nich produkcje fabularne. Staramy się dostarczyć widzom nie tylko rozrywki, ale i poczucia satysfakcji, że tu, u nas, lokalnie powstają projekty interesujące, aktualne i różnorodne – mówi Izabela Łopuch, Head of Original Production HBO Polska.

Cieszę się, że w tym roku pracujemy nad aż trzema produkcjami serialowymi: drugim sezonem „Paktu”, nowym sezonem „Watahy” i naszą najnowszą produkcją „Ślepnąc od świateł”. Te trzy produkcje to nasz prezent dla widzów na 20 urodziny HBO w Polsce – mówi Michał Kozicki, prezes HBO Polska. – Jesteśmy dumni, że możemy pokazywać tak wiele polskich, lokalnych produkcji. Jednak to, co cieszy nas najbardziej to świadomość, że widzowie czekają na te seriale.

Premiera nowego sezonu „Paktu” została zaplanowana na niedzielę, 20 listopada. W rolach głównych pojawią się Marcin Dorociński jako dziennikarz śledczy i Magdalena Popławska w roli ambitnej i idealistycznej polityczki.

Drugi sezon „Paktu” stworzony od podstaw przez polskich scenarzystów pozwoli nam podejrzeć kulisy politycznych rozgrywek, pokazując skomplikowane mechanizmy walki o władzę, a także bolesne zderzenie ideałów z rzeczywistością – opowiada Izabela Łopuch.

W obsadzie znaleźli się również Adam Woronowicz, Kinga Preis, Borys Szyc, Witold Dębicki i Zbigniew Zamachowski. Reżyserem serialu jest Leszek Dawid, twórca głośnych filmów „Ki” oraz „Jesteś bogiem”. Producentem wykonawczym jest Telemark.

Już w niedzielę, 9 października, ruszają zdjęcia do nowego sezonu „Watahy”.

Było dla nas jasne, że widzowie pokochali ten serial i jego bohaterów. Wracamy na granicę, w Bieszczady, właśnie teraz, bo temat niekończącej się ucieczki od przeszłości, od ludzi, miejsc, zdarzeń wydaje nam się niezwykle aktualny w kontekście tego, co dzieje się w kraju i na świecie – dodaje Izabela Łopuch.

Reżyserami drugiego sezonu będą Kasia Adamik („Bez tajemnic”, „Wataha”), Olga Chajdas („3xMiłość”, „Głęboka woda”) oraz Jan P. Matuszyński – reżyser dokumentu „Deep Love” oraz wielokrotnie nagrodzonej na Festiwalu Filmowym w Gdyni „Ostatniej Rodziny”, również koprodukcji HBO Europe. Premiera drugiego sezonu serialu zaplanowana została na 2017 rok. Producentem wykonawczym jest ATM Grupa.

Ponad dwuletnie prace nad adaptacją „Ślepnąc od świateł” zaowocują pierwszym klapsem na planie zdjęciowym już w listopadzie tego roku. Wszystkie sześć odcinków reżyserować będzie Krzysztof Skonieczny, twórca „Hardkor Disko”. Scenariusz jest wspólnym dziełem Jakuba Żulczyka i Krzysztofa Skoniecznego.

Sześć dni z życia dilera kokainy w trakcie świąt Bożego Narodzenia to materiał na thriller, czarne kino, z akcją, sensacją i mocnym, autorskim głosem – mówi Izabela Łopuch. – Ale chcemy również, żeby „Ślepnąc od świateł” było mocną, może nawet brutalną w swojej szczerości – ale wypełnioną także romantyzmem i czarnym humorem – elegią o Warszawie. Opowieścią o świecie, w którym wszelkie wartości zostały odrzucone, a ludzie ze swoimi uczuciami, marzeniami, brakiem kontaktu z samym sobą, dryfują w pustkę. Być może jedyną ucieczką z tej pustki jest przyznanie się przed samym sobą, kim jest się naprawdę.

Źródło: HBO Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *