„Hej! My też tu jesteśmy!” – debata w radiowej Czwórce

22 czerwca, w Miesiącu Dumy, radiowa Czwórka zaprasza na debatę: „Hej! My też tu jesteśmy!”. Wezmą w niej udział aktywistki, aktywiści i ekspertki oraz eksperci reprezentujący społeczność LGBTQ+. Spotkanie poprowadzą Urszula Kaczyńska i Michał Piwowarek.

Czwórka to radio otwarte dla wszystkich, a Miesiąc Dumy to idealny moment, by celebrować różnorodność również na naszej antenie. Zapraszamy na tęczową debatę!– mówi Justyna Dżbik-Kluge, dyrektorka – redaktorka naczelna Czwórki.

W radiowym studiu gościć będą m.in. Monika Czaplicka (socjolożka), Yga Kostrzewa (Fundacja Lambda Polska), Agnieszka Rynowiecka (psychoterapeutka Terappo), Dorota Stobiecka (Stowarzyszenie My Rodzice), Niko Graczyk, dr Daniel Bąk (psycholog, psychoterapeuta i superwizor pracujący z osobami LGBT+), Miko Czerwiński (Kampania Przeciw Homofobii), Rafał Gruszkiewicz (twórca kampanii reklamowych), Szymon Misiek (językoznawca, Kolektyw „Rada Języka Neutralnego”), Dawid Pawlina (Fundacja Otwarta Przestrzeń), Hubert Sobecki (Stowarzyszenie Miłość Nie Wyklucza), Rafał Kątny (dziennikarz, działacz społeczny). Będą też uczennice, uczniowie i osoby uczące się w szkołach przyjaznych LGBTQ+: XXX LO im. Jana Śniadeckiego i I SLO Bednarska w Warszawie.

W trakcie debaty poruszone zostaną tematy związane m.in. z widocznością osób LGBTQ+ w przestrzeni publicznej, językową neutralnością oraz dążeniem społeczności do równości praw i akceptacji.

Jakie są największe obawy przed coming outem? Jakie są skutki negatywnej lub ograniczonej reprezentacji dla osób LGBTQ+? Dlaczego poprawne użycie zaimków jest tak ważne? Jakie są plusy i minusy rosnącej popularności tematów LGBTQ+ w popkulturze? Czym jest „rainbow washing”? Jakie inicjatywy mają na celu budowanie mostów wewnątrz społeczności LGBTQ+? Między innymi o tym będą rozmawiać uczestnicy debaty Czwórki.

Niezmiernie cieszę się, że Czwórka dołącza do celebracji Miesiąca Dumy! Mam nadzieję, że nasza debata stanie się ciekawą platformą dla głosów, które niestety wciąż zbyt często nie zostają wysłuchane – mówi współprowadzący debatę Michał Piwowarek dziennikarz Czwórki, autor audycji „Dumni i głośni”. – Wierzę, że dyskusja będzie nie tylko okazją do wspólnego świętowania różnorodności, ale też przestrzenią do wyrażenia naszego redakcyjnego wsparcia dla równości praw i godności każdej osoby.

Debata w sobotę, 22 czerwca o godz. 19.00.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *