80. Rajd Polski na żywo w Motowizji

Czekaliśmy na to od 2017 roku. Rajdowe Mistrzostwa Świata powracają do Polski już za tydzień! Najlepsi z najlepszych zmierzą się na szutrowych trasach Warmii i Mazur. Wszystkie odcinki specjalne, a także rywalizację od kulis zobaczycie na żywo w Motowizji.

Sprawdź godziny transmisji Rajdu Polski w PROGRAMIE TV

Rajd Polski odbywa się w tym roku po raz osiemdziesiąty. Jedynie Rajd Monte Carlo może poszczyć się dłuższą historią w tej dyscyplinie. W ostatnich latach do Mikołajek zjeżdżały się załogi rywalizujące w Rajdowych Mistrzostwach Europy. Teraz, po raz siódmy w historii, polskie drogi będą areną rywalizacji kierowców i pilotów WRC.

Na liście zgłoszeń ORLEN 80. Rajdu Polski znalazły się 44 załogi, z czego aż dwanaście to reprezentanci naszego kraju. Na 19 odcinkach specjalnych zobaczymy dziewięć najszybszych samochodów rajdowych w historii kategorii Rally1. W tym gronie znajduje się dwukrotny zwycięzca Rajdu Polski Sébastien Ogier oraz najlepsi odpowiednio w 2016, 2017 i 2022 roku Andreas Mikkelsen, Thierry Neuville i Mārtiņš Sesks. Dla ostatniego z nich ORLEN 80. Rajd Polski będzie wyjątkowym przeżyciem, Łotysz pierwszy raz w swojej karierze wystartuje pojazdem najwyższej kategorii.

Najliczniejszą klasą w Mikołajkach będzie WRC2. Tam chęć startu zgłosiły 23 duety. Jak wygrywać na polskich trasach dobrze wie Nikołaj Griazin, który był zwycięzcą w 2018 roku. Nikt nie ma jednak takiego doświadczenia w tym aspekcie jak Kajetan Kajetanowicz. Zawodnik ORLEN Rally Team, startujący obecnie z Maciejem Szczepaniakiem, trzykrotnie wygrywał Rajd Polski.

W 2022 roku ta sztuka udała się Mikołajowi Marczykowi oraz Szymonowi Gospodarczykowi. Oni też rzucili rękawice światowej czołówce w samochodach Rally2. Z międzynarodowymi rywalami postanowili się także sprawdzić Michał Sołowow i Maciej Baran, Adrian Chwietczuk z Damianem Sytym, Jarosław Kołtun i Ireneusz Pleskot, a także Wojciech Musiał pilotowany przez Konrada Dudzińskiego.

W WRC3 zapowiada się na jeszcze większe starcie Polski z resztą świata. W pojazdach klasy Rally3 zasiądą Jakub Matulka z Danielem Dymurskim, Gracjan Predko oraz Michał Jurgała, Grzegorz Bonder i Paweł Pochroń, Marek Roefler z Markiem Bałą, Paweł Ważny i Bartosz Dzienis, a także Hubert Kowalczyk pilotowany przez Jarosława Hryniuka.

Motowizja będzie pokazywać ORLEN 80. Rajd Polski w historycznym wymiarze. Oprócz transmisji ze wszystkich odcinków specjalnych, kanał motoryzacyjny będzie miał rękę na pulsie bezpośrednio w Mikołajkach, by polscy kibice dowiadywali się o wszystkim najszybciej. Dzięki łączeniu studia w Warszawie ze studiem w parku serwisowym, widzowie Motowizji zobaczą Rajd Polski jak nigdy wcześniej.

ORLEN 80. Rajd Polski jest spełnieniem ciężkiej pracy setek osób, które dzień po dniu walczyły o to, by WRC powróciło do naszego kraju. Przyłożył się do tego także fakt, że rajdy samochodowe są niezwykle popularne, co udowadnia zainteresowanie naszymi transmisjami. Chcemy, aby każdy polski kibic mógł to przeżyć w najlepszy możliwy sposób. Wejdziemy za kulisy, pokażemy miejsca niedostępne dla innych, będziemy rozmawiać z najlepszymi i najważniejszymi. Czeka nas święto motorsportu! – mówi Krzysztof Mikulski, prezes Motowizji.

Zawody komentować będą Grzegorz Gac, Sławomir Szymczak, Mikołaj Sokół, Michał Adamiuk, Gabriel Borowy oraz Juliusz Winiarek, a także goście specjalni. W strefie Motowizji w parku serwisowym Krzysztof Woźniak i Marcin Wyrzykowski będą rozmawiać z zawodnikami oraz gośćmi rajdu, skupiając się na jego otoczce, rywalizacji załóg, a także dostarczając informacji prosto zza kulis wydarzenia.

Sprawdź ofertę kanału Motowizja w PROGRAMIE TV

Przed zbliżającym się wielkimi krokami wydarzeniem, Motowizja zaprasza na przedsmak tych niesamowitych emocji, już w niedzielę, 23 czerwca, na błoniach PGE Narodowego w Warszawie – WRC Rally Show Warsaw. Zobaczycie Mārtiņša Sesksa w Fordzie Puma Rally1. Gościem specjalnym będzie także Krzysztof Hołowczyc. Zaplanowano również przejazdy pokazowe historycznych rajdówek oraz samochodów driftingowych. Impreza rusza o 16:00, wstęp wolny.

Źródło: Motowizja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *