HISTORY i H2 w lipcu 2017

Kanały dokumentalne HISTORY i H2 przygotowały w lipcu szereg nowości – w tym drugi sezon serialu fabularnego „Gangland – podwójna gra” o losach agenta pod przykrywką w strukturach gangu, najbardziej spektakularnych błędach w historii świata, jak również nowość motoryzacyjną „Maszyny nie z tej ziemi”.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym kanału HISTORY

„Alone – przetrwać najdłużej”
Dziesięciu śmiałków obojga płci ląduje pojedynczo na niegościnnych pustkowiach wyspy Vancouver tylko z tym, co zmieszczą w małym plecaku. Ich jedynym zadaniem będzie jak najdłużej przetrwać w skrajnie trudnych warunkach. Będą musieli polować, budować sobie schronienia i bronić się przed drapieżnikami. Próbując przeżyć w nieznanym terenie, ekstremalnie samotni i w ciągłym napięciu psychicznym, będą jednocześnie dokumentować swe doświadczenia. Żadnej ekipy filmowej. Żadnych producentów. Lepiej sprawdzić ludzkiej woli przetrwania już się nie da.
Emisja: środa, od 12 lipca, godzina 23:00, HISTORY

„Gangland – podwójna gra”
Charles Falco to jeden z zaledwie trzech ludzi, którym udało się przeniknąć aż do 3 różnych gangów motocyklowych. Dzięki swemu doświadczeniu i wiedzy, nie wspominając o ogromnej odwadze, Falco pomógł postawić przed wymiarem sprawiedliwości wyjątkowo groźnych przestępców. Falco (w roli głównej Damyon Runyan) opisał szczegóły operacji, w której rozpracowywał osławiony gang Vago, w książce. Prawdziwy Donnie Brasco spotyka się tu z Synami Anarchii, a rezultat można by nazwać światem gangów w wersji 2.0 w wydaniu kanału HISTORY. Dzięki współpracy stróżów prawa i wykorzystując bogaty materiał z książki Falco, poszerzony jeszcze o udokumentowane badania historyczne nad rywalizacją między gangami, autorzy serialu niezwykle wiarygodnie oddają codzienność subkultury motocyklowej, w której wolność jest utożsamiana z prawem do noszenia broni i bezkarnego handlu narkotykami, a szacunek można sobie zapewnić strachem.
Emisja 2. sezonu: czwartek, od 6 lipca, godzina 23:00, HISTORY

„Maszyny nie z tej ziemi”
„Istnieje człowiek, który okiełznał historię, by stworzyć najbardziej kozackie, najpotężniejsze i jedyne w swoim rodzaju pojazdy: Projekty Hauka. Poznaj losy projektanta Kenny’ego Hauka i jego zespołu, który nie przestaje zaskakiwać świata motoryzacji swoimi nawiązującymi do przeszłości pojazdami. Od jeepa z czasów drugiej wojny światowej po maszynę inspirowaną strzelbą, która podbiła dziki zachód. Nikt nie potrafi tak zgrabnie połączyć historii z mocą w najczystszej postaci jak specjaliści z Hauk Motors.
Projekty Kenny’ego łączy jeden wspólny element, który sprawia, że łatwo odróżnić je na tle całej reszty – każda maszyna Hauka czerpie inspirację z przeszłości. Dzięki połączeniu nowoczesnej techniki z historycznymi cechami i niepowtarzalnym stylem, każdy pojazd Hauka jest eleganckim, pięknym i piekielnie potężnym ukłonem w stronę przeszłości. Każdy projekt Kenny’ego zakorzeniony jest w historii. Czerpiąc inspirację z minionych epok, wydarzeń, opowieści, przedmiotów i narzędzi, Hauk przemyca różnorakie aspekty niezwykle barwnej historii Ameryki do każdej ze swych maszyn.
W każdym odcinku Kenny i jego zespół realizują nowy projekt. Zaczynając od dobrze znanej inspiracji lub poszukując zupełnie nowej, Kenny odwiedzi wyjątkowe miejsca historyczne, składowiska, sklepy, domy, stodoły i garaże kolekcjonerów. Każde z tych miejsc może skrywać ciekawą historię, którą Kenny chętnie pozna.
Emisja: piątek, od 21 lipca, godzina 22:00, HISTORY

„Auto-reanimacja Detroit”
Gdyby Adam Genei przejmował się przestrzeganiem zasad i robieniem dobrego wrażenia, nie założyłby Mobsteel. Wraz ze swoją prawą ręką Stevem-O, konstruktorem-cudotwórcą Dougiem, szalonym malarzem Ronem i twardą jak stal żoną Pam odrestaurowuje samochody, które zapewniły Detroit wielkość i miano motoryzacyjnej stolicy USA. Wbrew rynkowym trendom rodzinna firma Adama kwitnie – a to dlatego, że nie zajmuje się zwykłym odnawianiem starych gratów, klepaniem blach, lakierowaniem i wymianą kół na nowe, by szybko zarobić kilka dolarów. Mobsteel tworzy prawdziwe motoryzacyjne cacka, sprzedawane za duże pieniądze. W każdym odcinku Adam i jego ludzie podejmują się nowego zadania dla nowego klienta. Może to być na przykład zbudowanie eleganckiego Forda pickupa dla Matthew Stafforda, rozgrywającego w drużynie Lions, albo przeistoczenie starego kombi o drewnianych bokach w szałową wyścigówkę.
Emisja: czwartek, godzina 22:00, HISTORY

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym kanału H2

„Największe błędy w historii”
Kiepskie planowanie, naciski ze strony polityków i niewłaściwa strategia wielokrotnie zmieniały wyniki wojen i bieg historii. W cyklu tym przypominamy najstraszliwsze błędy popełnione w XX wieku, takie jak inwazja w Zatoce Świń, klęska kamikaze, wielkie katastrofy mostów i inne wydarzenia zaskakujące swym finałem.
Emisja: poniedziałek-piątek, od 18 lipca, godzina 18:00, H2

„Zaginione dowody”
W cyklu tym rekonstruujemy kluczowe bitwy europejskiego i pacyficznego teatru działań, wykorzystując niedawno odnalezione zdjęcia rekonesansowe wykonane w trakcie tych zmagań oraz w poprzedzających je dniach i tygodniach. Za każdym razem posługujemy się takim samym schematem jak w pierwszych ośmiu odcinkach. Rozmowy z uczestnikami każdej bitwy – po obu stronach – pozwolą nam spojrzeć na wojnę świeżym okiem, zarówno z oddalenia, jak i z perspektywy samych żołnierzy.
Emisja: piątek, od 14 lipca, godzina 21:00, H2

„Jak było naprawdę”
To seria, w której sprawdzamy, co tak naprawdę wydarzyło się w kluczowych wydarzeniach XX wieku m.in. katastrofie sterowca Hindenburg czy w czasie zrzucenia bomby atomowej na Hiroszimę. Doktor John Provan, ekspert od katastrofy „Hindenburga”, kieruje zespołem twórców efektów specjalnych, by zrekonstruować to wydarzenie, które wstrząsnęło światem. Lecimy do Japonii, by się dowiedzieć o straszliwych skutkach zrzucenia bomby atomowej na Hiroszimę, po czym wraz z hollywoodzką ekipą producencką rekonstruuje to wydarzenie.
Emisja: czwartek, godzina 21:00, H2

Źródło: A+E NETWORKS

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *