HISTORY i H2 z ofertą na czerwiec 2017

HISTORY oraz H2 na czerwiec 2017 roku przygotowały szereg premier w tym m.in. nowy sezon „Piratów”, międzynarodowe śledztwo mające na celu ustalić „Kto zabił Kennedy’ego”, a także przegląd najważniejszych opowieści o „Historii uzbrojenia”.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym kanału HISTORY

„Piraci”
Piraci, których akcja chronologicznie poprzedza słynną powieść Roberta Louisa Stevensona „Wyspa skarbów”, to dramatyczna historia osadzona w brutalnych realiach XVIII stulecia – złotego wieku morskich rozbójników. Głównym bohaterem jest stworzony przez Stevensona osławiony, budzący przerażenie kapitan Flint (Toby Stephens). Bezwzględni złoczyńcy zaciekle walczą o ocalenie wyspy New Providence, która stała się dla nich rajem rozpusty, schronieniem dla prostytutek, złodziei, awanturników i najgorszych szumowin na świecie. Gwarancją prawdziwie kinowego rozmachu jest osoba producenta serialu, Michaela Bay’a, reżysera takich przebojów jak „Transformers”, „Armageddon” czy „Pearl Harbor”. Piraci 1 i 2 zdobyli łącznie 6 nominacji oraz 2 statuetki Emmy.
Emisja 3. serii: poniedziałek, od 5 czerwca, godzina 23:00, HISTORY

„Auto-reanimacja Detroit”
Gdyby Adam Genei przejmował się przestrzeganiem zasad i robieniem dobrego wrażenia, nie założyłby Mobsteel. Wraz ze swoją prawą ręką Stevem-O, konstruktorem-cudotwórcą Dougiem, szalonym malarzem Ronem i twardą jak stal żoną Pam odrestaurowuje samochody, które zapewniły Detroit wielkość i miano motoryzacyjnej stolicy USA. Wbrew rynkowym trendom rodzinna firma Adama kwitnie – a to dlatego, że nie zajmuje się zwykłym odnawianiem starych gratów, klepaniem blach, lakierowaniem i wymianą kół na nowe, by szybko zarobić kilka dolarów. Mobsteel tworzy prawdziwe motoryzacyjne cacka, sprzedawane za duże pieniądze. W każdym odcinku Adam i jego ludzie podejmują się nowego zadania dla nowego klienta. Może to być na przykład zbudowanie eleganckiego Forda pickupa dla Matthew Stafforda, rozgrywającego w drużynie Lions, albo przeistoczenie starego kombi o drewnianych bokach w szałową wyścigówkę.
Emisja: czwartek, od 8 czerwca, godzina 22:00, HISTORY

„Kto zabił Kennedy’ego”
W 2017 roku CIA odtajnia ponad milion dokumentów związanych z zabójstwem Johna F. Kennedy’ego. Mało kto jednak zdaje sobie sprawę, że tysiące z nich upubliczniono już wcześniej. Zestawione razem – po raz pierwszy – materiały te tworzą znacznie bardziej złożoną opowieść o Lee Harveyu Oswaldzie, jego motywach i o tym, co planował zrobić po zamachu. Bob Baer i elitarny zespół śledczych odwiedzą różne zakątki świata, by zrekonstruować szczegóły całej historii. To nie jest jeszcze jedna teoria spiskowa, tylko wstrząsające śledztwo w sprawie kryminalnej. Odtajnione akta rzucają nowe światło zwłaszcza w dwóch obszarach, dziś równie ważnych, jeśli wręcz nie ważniejszych niż pół wieku temu: skomplikowanych relacji USA z Rosją oraz tajemnic Kuby. Zespół przeanalizuje tropy, którymi nie mogła podążyć komisja Warrena ze względu na potencjalnie niszczycielskie konsekwencje. Ówczesne stosunki amerykańsko-sowieckie były najgorsze w historii, napięcie sięgało zenitu, a oba kraje dysponowały bronią atomową, dlatego usunięcie Kennedy’ego mogło umożliwić Rosjanom zwycięstwo w zimnej wojnie.
Na przestrzeni lat powstały niezliczone filmy dokumentalne poświęcone zamachowi w Dallas, ale ten cykl jest zupełnie inny. Odkąd Kuba na powrót stała się dostępna dla Amerykanów, mamy możliwość prowadzenia śledztwa w tym kraju. W 2017 roku muszą zostać odtajnione wszystkie materiały dotyczące Kennedy’ego. Media z pewnością będą je obszernie omawiać, a jego zabójstwo znów znajdzie się w centrum uwagi.
Emisja: niedziela, od 11 czerwca, godzina 22:00, HISTORY

„Łowcy aligatorów”
Na południu Luizjany rozciągają się największe bagna w całych Stanach Zjednoczonych. Tutaj niepodzielnie panuje natura, a człowiek… może jedynie się bronić. Zamieszkujący te dziewicze tereny Cajuni żyją zgodnie z tradycją, której korzenie sięgają ponad trzystu lat wstecz, do czasów pierwszych osadników. To ludzie z bagien, łowcy aligatorów, spadkobiercy amerykańskich pionierów, samowystarczalnych i niezależnych. HISTORY towarzyszy im podczas najważniejszych dla nich dni w całym roku – trwającego trzydzieści dni sezonu łowieckiego na aligatory. Kryje się w tym prawdziwy amerykański duch – dawno utracona umiejętność wykonywania swojej pracy jak należy oraz pragnienie ocalenia dawnych obyczajów przed naporem nowoczesnego świata.
Emisja: środa, od 21 czerwca, godzina 22:00, HISTORY

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym kanału H2

„Historia uzbrojenia”
Lądowanie w Normandii od początku nie szło zgodnie z planem. Czy spryt i odwaga pojedynczych żołnierzy, marynarzy i lotników mogły naprawić to, co popsuły złe rozpoznanie wywiadowcze, ludzkie omyłki i kiepska pogoda? Pierwszy z trzech odcinków poświęconych lądowaniu w Normandii. Koncentruje się na przygotowaniach aliantów do wielkiej bitwy i napięciu, jakie towarzyszyło im w ostatnich godzinach przed desantem na plaże. To opowieść o rozwoju technologii, największych konfliktach zbrojnych XX wieku, ale także człowieku, gdyż w każdej bitwie najważniejszą bronią jest ten, który się nią posługuje. W tym odcinku przyglądamy się bliżej presji i stresowi, pod jakimi działają żołnierze na polu walki.
Emisja: poniedziałek-piątek, od 5 czerwca, H2

„Jak było naprawdę”
To seria, w której sprawdzamy, co tak naprawdę wydarzyło się w kluczowych wydarzeniach XX wieku m.in. katastrofie sterowca Hindenburg czy w czasie zrzucenia bomby atomowej na Hiroszimę. Doktor John Provan, ekspert od katastrofy „Hindenburga”, kieruje zespołem twórców efektów specjalnych, by zrekonstruować to wydarzenie, które wstrząsnęło światem. Lecimy do Japonii, by się dowiedzieć o straszliwych skutkach zrzucenia bomby atomowej na Hiroszimę, po czym wraz z hollywoodzką ekipą producencką rekonstruuje to wydarzenie.
Emisja: czwartek, od 22 czerwca, godzina 21:00, H2

„Tajny most powietrzny II wojny światowej”
Opowieść o pięciu pilotach z USA i ZSRR, którzy przelecieli 14 tys. km między Alaską a Syberią, by upamiętnić swoich kolegów z czasów II wojny światowej. Ów most powietrzny z 1941 roku ponownie otwarto w roku 2015.
Emisja: poniedziałek, 19 czerwca, godzina 21:00, H2

„Zapomniani bohaterowie z Normandii”
Wśród żołnierzy, którzy 6 czerwca 1944 roku szturmowali plaże Normandii, było niemal 2000 Afroamerykanów. Siedmiu z tych zapomnianych bohaterów po raz pierwszy opowiada swoją historię – wielki, choć mało znany epizod II wojny światowej.
Emisja: piątek, 9 czerwca, godzina 17:00, H2

Źródło: A+E NETWORKS

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *