Hiszpański serial „Miłość w czasach wojny” w TVP2

W poniedziałek, 18 października TVP2 zaprasza na nowy serial „Miłość w czasach wojny”, którego fabuła jest osadzona w realiach wojny o Republikę Rifu w latach dwudziestych ubiegłego wieku. Hiszpańska produkcja emitowana będzie w paśmie wieczornym, od poniedziałku do czwartku o godz. 21.55. Pierwszy odcinek zostanie wyemitowany wyjątkowo o godz. 21.40.

Sprawdź godziny emisji serialu „Miłość w czasach wojny” w PROGRAMIE TV

Hiszpania toczy zacięte walki z oddziałami buntowników w swoich koloniach w Afryce Północnej. Tymczasem w Madrycie, księżna Carmen Angoloti wraz z grupą kobiet z wyższych  sfer po przeszkoleniu medycznym tworzy Korpus Dam. Kobiety udają się do Rifu udzielać pomocy rannym żołnierzom. Podstępem dołącza do nich Julia, która chce odnaleźć brata Pedra i narzeczonego Andresa walczących w hiszpańskiej armii. W przeciwieństwie do pozostałych kobiet dziewczyna nie jest pielęgniarką.

Korpus Dam po dotarciu do Melilli otwiera szpital Czerwonego Krzyża. Trafia tam przystojny lekarz kapitan Fidel Calderón, który przywozi do szpitala grupę rannych żołnierzy i przeprowadza operację ratującą życie jednego z nich. Jego działania  doprowadzają do kłótni pomiędzy księżną Carmen i pułkownikiem Marquezem, szefem Wojskowej Służby Medycznej. Okazuje się też, że wśród rannych jest brat Julii.

Serial zachwyca pięknymi ujęciami, dbałością o szczegóły scenograficzne i kostiumowe. W obsadzie znaleźli się znani i lubiani hiszpańscy aktorzy m.in. Amaia Salamanca, Álex García, Alicia Borrachero, Verónica Sánchez Calderón, Álex Gadea.

Sprawdź ofertę kanału TVP2 w PROGRAMIE TV

„Miłość w czasach wojny”, TVP2, od poniedziałku do czwartku o godz. 21.55 (pierwszy odcinek 18 października, wyjątkowo o 21.40).

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *