Hit sezonu 2. Ligi Żużlowej na żywo w Motowizji

W weekend czeka nas przedostatnia kolejka 2. Ligi Żużlowej w tym sezonie. W trzech spotkaniach zobaczymy drużyny znajdujące się w tabeli tuż obok siebie, w tym hit sezonu mecz Wilki Krosno kontra OK Bedmet Kolejarz Opole. Wszystkie mecze można będzie obejrzeć na żywo w Motowizji.

Sprawdź godziny emisji 2. ligi żużlowej w PROGRAMIE TV

9. kolejka rozpocznie się w piątek od pojedynku drużyn walczących o trzecie miejsce – SpecHouse PSŻ Poznań i Metalika Recycling Kolejarz Rawicz. Obie mają tyle samo punktów, jednak lepszy bilans małych punktów sprawia, że Poznanianie są obecnie wyżej w tabeli. Rawiczanie wygrali za to pierwsze spotkanie 51:37.

Do Rzeszowa na spotkanie z miejscowym RzTŻ przyjadą zawodnicy niemieckiego MSC Wölfe Wittstock. Oba zespoły w tym roku wygrały dwa spotkania i to na swoich stadionach. W Niemczech “Wilki” z Wittstocka pokonały Rzeszowian zaledwie dwoma punktami. Wygrać po raz pierwszy na polskiej ziemi z całą pewnością pomoże Lukas Fienhage, który tydzień temu został mistrzem świata na długim torze właśnie na stadionie w Rzeszowie.

Wisienką na torcie będzie niedzielne spotkanie liderów tabeli. Wilki Krosno na swoim terenie zmierzą się z OK Bedmet Kolejarz Opole. Gospodarze w ostatnim spotkaniu w tym sezonie przed własną publicznością mogą zapewnić sobie mistrzostwo 2. Ligi Żużlowej i awans do eWinner 1. Ligi. Zawodnicy z Krosna wygrali jak na razie wszystkie spotkania. Opolanie po dwóch porażkach na start sezonu, w tym z Wilkami Krosno u siebie 39:50, idą jak burza i zwyciężyli we wszystkich kolejnych spotkaniach. Jeżeli OK Bedmet Kolejarz Opole wygra w Krośnie, a zawodnikom uda się nadrobić 11 punktów straty z pierwszego meczu to do liderów będą tracić zaledwie jeden punkt w klasyfikacji generalnej.

Sprawdź ofertę kanału Motowizja w PROGRAMIE TV

Sezon 2. Ligi Żużlowej jest niezwykle emocjonujący, a w niedzielę czeka nas prawdopodobnie moment kluczowy całego sezonu. OK Bedmet Kolejarz Opole zaliczyło lekkie potknięcie na początku, ale teraz są tak samo rozpędzeni jak Wilki Krosno. To będzie starcie dwóch lokomotyw i jestem pewien, że czekać nas będzie wspaniałe widowisko. W pozostałych spotkaniach także zmierzą się ze sobą drużyny, które walczą ze sobą o pozycje w tabeli końcowej. Naszych widzów czeka niezwykły weekend pełen żużlowych emocji – komentuje Krzysztof Mikulski, prezes Motowizji.

Źródło: Motowizja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *