HMŚ w lekkiej atletyce Sopot 2014 w TVP

Najważniejsze wydarzenie lekkoatletyczne tego roku pokaże Telewizja Polska. Najistotniejsze wydarzenia Halowych Mistrzostw Świata w Sopocie, odbywających się w dniach 7-9 marca br., będzie można obejrzeć w TVP1/HD i TVP2/HD.

Do Sopotu przyjadą największe gwiazdy światowej lekkoatletyki, ale oczywiście widzów najbardziej będą interesowały występy Polaków. W jednym z pierwszych piątkowych (7 marca) finałów wystąpi Tomasz Majewski. Podwójny mistrz olimpijski ma na swoim koncie dwa brązowe medale z HMŚ (2008 i 2012), więc w Sopocie może wywalczyć pierwsze złoto. O miejsca na podium powinni także rywalizować: Anna Rogowska (skok o tyczce), Kamila Lićwinko (skok wzwyż), Adam Kszczot i Marcin Lewandowski (800 m) oraz nasi tyczkarze Paweł Wojciechowski i Robert Sobera.

Trzydniowe mistrzostwa rozgrywane w Sopocie to jedna z najważniejszych imprez sportowych w naszym kraju w tym roku. Telewizja Polska będzie producentem sygnału międzynarodowego, angażując znaczne środki – około 160 osób, osiem wozów transmisyjnych i cztery stacje satelitarne. Sygnał wyprodukowany przez TVP będzie docierał do kilkudziesięciu państw na świecie, zamówiono 32 stanowiska komentatorskie w hali w Sopocie, a dla telewizji BBC i brazylijskiej Globo TVP będzie świadczyć także usługi dodatkowe (przekazy unilateralne).

Mistrzostwa w Sopocie skomentują: Przemysław Babiarz, Marek Jóźwik oraz stały ekspert TVP przy imprezach lekkoatletycznych – Sebastian Chmara (były halowy mistrz Europy i świata w siedmioboju). Studio poprowadzi Maciej Kurzajewski, a reporterami będą: Aleksander Dzięciołowski i Jarosław Marendziak.

Plan transmisji:

Piątek (7 marca)

Sesja wieczorna, godzina 19:25, TVP2/HD
Sesja wieczorna, godzina 20:10, TVP1/HD
Kronika, godzina 21:55, TVP1/HD

Sobota (8 marca)

Sesja wieczorna, godzina 17:27, TVP1/HD
Sesja wieczorna, godzina 18:27, TVP2/HD
Kronika, godzina 20:10, TVP1/HD

Niedziela (9 marca)

Sesja popołudniowa, godzina 16:11, TVP1/HD
Sesja popołudniowa, godzina 17:19, TVP2/HD
Kronika, godzina 23:05, TVP1/HD

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *