„Hurt Locker: W pułapce wojny” w Stopklatce TV

Zdobywca sześciu Oscarów, w tym za najlepszy film, reżyserię oraz scenariusz. 3 września o godzinie 20:00 Stopklatka TV premierowo zaprezentuje megahit Kathryn Bigelow „Hurt Locker: W pułapce wojny”, opowiadający o elitarnej jednostce wojskowej.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym kanału Stopklatka TV

„Hurt Locker: W pułapce wojny” jest niezwykłym obrazem, przedstawiającym portret psychologiczny ludzi, którzy świadomie wybierają życie w nieustannym niebezpieczeństwie. To historia stacjonującej w Iraku elitarnej grupy saperów-ochotników. Każdego dnia podejmują oni decyzje, za które mogą zapłacić najwyższą cenę. Film ukazuje również, jak wyglądają konsekwencje ciągłego życia w obliczu śmierci i próbuje wyjaśnić, dlaczego tylu mężczyzn decyduje się iść na front. W główną rolę dowódcy specjalnej grupy saperów wcielił się Jeremy Renner. Aktor rozpoczął swoją karierę na deskach teatru, a następnie wziął udział w kilkunastu filmach, które zyskały miano hollywoodzkich hitów i stał się ceniony na całym świecie. Oprócz niego w produkcji zobaczyć będzie można m.in. Anthony’ego Mackiego, Briana Geraghty’ego oraz Ralpha Fiennesa.

Przedstawiona w filmie historia jest fikcyjna, ale inspirowana była autentycznymi wydarzeniami, w których uczestniczył scenarzysta Mark Boal. Jako reporter został przydzielony w Iraku do jednostki zajmującej się ładunkami wybuchowymi i codziennie obserwował saperów w czasie akcji. Dzięki tym doświadczeniom Boal mógł bliżej poznać motywy działania żołnierzy i opowiedzieć o nich na ekranie. W efekcie powstał bardzo realistyczny obraz konfliktu zbrojnego, za który Mark Boal zdobył Oscara, BAFTĘ oraz nominację do Złotego Globu.

Natomiast Kathryn Bigelow – jako pierwsza kobieta w historii kina – otrzymała Oscara za reżyserię. Obraz jest również laureatem sześciu statuetek brytyjskich nagród BAFTA, a także pięciu nagród specjalnych na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji. „Hurt Locker: W pułapce wojny” zobaczyć będzie można w Stopklatce TV już 3 września, w niedzielę o godzinie 20:00.

Źródło: Stopklatka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *