„II wojna światowa: historie nieznane” na antenie National Geographic

W jaki sposób nazistowskim wojskom udało się w spektakularny sposób zdobyć najsilniejszy w tamtym okresie belgijski fort Eben Emael? Czy żołnierze niemieccy zażywali środki odurzające, by wzmocnić organizmy? Dlaczego Heinrich Himmler w obliczu klęski Niemiec w 1945 roku chciał wysadzić należący do niego kilkusetletni zamek? National Geographic odsłania najbardziej zagadkowe fakty największego konfliktu zbrojnego XX wieku w serii dokumentalnej „II wojna światowa: historie nieznane”.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym National Geographic

Siedemdziesiąt lat po drugiej wojnie światowej… Osób, które pamiętają te wydarzenia jest coraz mniej, natomiast ciemne zakątki internetu pełne są przedziwnych opowieści. Brytyjski historyk dr Sam Willis oraz koreańsko-amerykański badacz miejski Robert Joe, łączą siły, by wspólnie poznać prawdę kryjącą się za obrosłymi legendą wydarzeniami i reliktami tego największego konfliktu zbrojnego w historii świata. Razem stanowią parę dosyć osobliwych naukowców, a wątki, którymi się zajmują są co najmniej… niecodzienne.

Badacze sprawdzą m.in. czy w dawnym zamku Himmlera faktycznie uprawiano okultystyczne rytuały, a także dlaczego wydał on rozkaz wysadzenia budowli, bojąc się, by nie wpadła w ręce wroga. Sprawdzą również, co stało za spektakularnymi sukcesami nazistowskich wojsk i w jaki sposób żołnierzom niemieckim udawało się nacierać na nieprzyjaciela z ponadludzką siłą. Willis i Joe podążą tropem zagadek, by pokazać, że w przypadku wojny, prawda może być bardziej zaskakująca niż fikcja.

„II wojna światowa: historie nieznane”

Emisja: piątek, od 16 grudnia, godzina 22:00

Źródło: FOX Networks Group

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *