„II wojna światowa z drona” na kanale Polsat Viasat History

Historycy zajmujący się polami bitew oraz eksperci wojskowi wykorzystują najnowocześniejsze drony, aby ponownie przyjrzeć się miejscom, które odgrywały kluczową rolę podczas II wojny światowej. Premiera nowego programu „II wojna światowa z drona” 13 września o 22:00 na kanale Polsat Viasat History.

Sprawdź godziny emisji audycji „II wojna światowa z drona” w PROGRAMIE TV

Od najgęstszych lasów Polski po czyste wody Morza Śródziemnego – niewiele obszarów na całym świecie ominął koszmar II wojny światowej. Wiele terenów wciąż nosi fizyczne blizny po największym światowym konflikcie. Zniszczone budynki, opuszczone wioski, wraki samolotów i statków stały się przejmującymi symbolami odwagi i poświęcenia. Pokoleniom, które ominęła wojenna zawierucha, te pomniki historii przypominają o tym, jak przywrócono światu wolność. Weterani wojenni szybko odchodzą, a czas zbiera swoje żniwo również w miejscach, które zapisały się na kartach historii. Mury się kruszą, metal rdzewieje, a natura przejmuje wiele z nich. Wkrótce wszystko to zniknie. Mimo to wciąż pozostało tysiące historii do opowiedzenia, a w programie „II wojna światowa z drona” każdy odcinek przyjmuje inną narrację.

1. odcinek analizuje udział afroamerykańskich żołnierzy w ofensywie w Ardenach. Eksperci prześledzą drogę tych, którzy walczyli przeciwko rasizmowi w armii opartej na segregacji. W 2. odcinku historycy wyruszają do Monte Cassino, gdzie trwała jedna z najdłuższych i najkrwawszych kampanii II wojny światowej. 3. odcinek skupia się na losach Malty, której kondycja w czasie wojny wisiała na włosku. Eksperci przyglądają się obronie maleńkiej wyspy, aby zrozumieć, jak przetrwała oblężenie. 4. odcinek serii poświęcony jest D-Day, gdzie pionierskie drony pomagają ekspertom przeanalizować niemiecki system okopów, przedstawiając przy okazji brawurowy rajd komandosów. Zatopione szczątki czołgu pokazują, jak niebezpieczne były przygotowania do D-Day. W 5. odcinku walka przenosi się w powietrze – widzowie dowiedzą się, jak wynaleziono radar i czym okazała się „cudowna broń” Hitlera. W 6. i ostatnim odcinku historycy, przy pomocy rewolucyjnych nagrań z drona, odsłaniają niektóre z kluczowych miejsc na terenie dawnej Trzeciej Rzeszy, aby zrozumieć, jak naprawdę działała nazistowska machina wojenna.

Sprawdź ofertę kanału Polsat Viasat History w PROGRAMIE TV

Z pomocą najnowocześniejszej technologii dronów i modelowania 3D historycy i eksperci przemierzają Europę, aby odkryć nowe elementy konfliktu i ożywić niektóre z nieznanych historii II wojny światowej. Premiera serii „II wojna światowa z drona” 13 września o 22:00. Emisja kolejnych odcinków w poniedziałki o tej samej porze.

Źródło: Viasat World

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *