Indywidualne Mistrzostwa Europy w ice speedwayu na żywo w Motowizji

W weekend, 25-26 lutego, na Torze Lodowym „Błonie” w Sanoku odbędą się dwa turnieje European Individual Ice Speedway Championship, które wyłonią nowego mistrza Europy w dyscyplinie będącej zimowym odpowiednikiem żużla. Zawody z udziałem najlepszych zawodników w ice speedwayu transmitować będzie Motowizja.

Sprawdź godziny transmisji IME w ice speedwayu w Motowizji

Ice speedway to sport przypominający w dużej mierze niezwykle popularny w Polsce żużel. Zawodnicy ścigają się na owalach pokrytych lodem, korzystając ze zmodyfikowanych motocykli wyposażonych w opony z kolcami. Pozwalają one nie tylko utrzymać przyczepność w śliskich warunkach, ale także rozpędzić się do 130 km/h.

Sama dyscyplina swoje korzenie ma w Stanach Zjednoczonych, ale w ostatnich dekadach prym wiodą Europejczycy. Od 2020 roku kontynentalne mistrzostwa odbywają się w naszym kraju. Najpierw areną zmagań była Arena Lodowa w Tomaszowie Mazowieckim, w 2022 roku kalendarz został powiększony o zmagania w Sanoku na torze łyżwiarskim „Błonie”. To właśnie tam w 2008 roku po raz pierwszy odbyły się zawody European Individual Ice Speedway Championship w Polsce.

Teraz Indywidualne Mistrzostwa Europy w ice speedwayu wracają do Sanoka. Tytułu bronić będzie Harald Simon z Austrii. Polscy kibice będą trzymali kciuki za Michała Knappa. Z roku na rok nasz rodak notuje progres w klasyfikacji tych zawodów. Rok temu zajął jedenaste miejsce po turniejach w Tomaszowie Mazowieckim i Sanoku.

W stawce szesnastu zawodników (+ 2 rezerwowych) nie mogło zabraknąć tego, który osiągnął swój największy sukces właśnie na Torze Lodowym „Błonie”. Austriak Franz Zorn przełamał w 2008 roku dominację zawodników z Rosji, zostając mistrzem Europy jako pierwszy reprezentant zachodniej części kontynentu. Rosjan zabraknie w Sanoku z oczywistych powodów, ale już ubiegłoroczne Mistrzostwa Europy pokazały, że oznacza to jeszcze bardziej wyrównaną i ekscytującą rywalizację.

Oba turnieje finałowe European Individual Ice Speedway Championship, które odbędą się 25 i 26 lutego, transmitować będzie Motowizja. Kanał motoryzacyjny rok temu pokazał zawody w ice speedwayu po raz pierwszy na swojej antenie i spotkały się ze sporym zainteresowaniem widzów.

Sprawdź ofertę kanału Motowizja w PROGRAMIE TV

Doskonale wiemy, jak liczna jest społeczność kibiców żużla w naszym kraju, a ice speedway stanowi fantastyczną alternatywę na zimowe miesiące. Sanok ma ogromne tradycje w tej dyscyplinie, Tor Lodowy „Błonie” jest uwielbiany przez zawodników, więc jeżeli pogoda dopisze, to czeka nas fenomenalny weekend – mówi Krzysztof Mikulski, prezes Motowizji.

Transmisje z European Individual Ice Speedway Championship zaczynać się będą w sobotę (25 lutego) i niedzielę (26 lutego) o godzinie 13:40.

Źródło: Motowizja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *