Jarosław Śliżewski wzmocni zespół kanału Metro

W połowie września 2016 roku Jarosław Śliżewski dołączył do zarządu spółki Green Content z Grupy Agora, która jeszcze w tym roku uruchomi nowy bezpłatny kanał telewizyjny Metro na multipleksie ósmym (MUX-8) Naziemnej Telewizji Cyfrowej.

Jarosław Śliżewski będzie łączył obowiązki członka zarządu spółki Green Content oraz dyrektora segmentu Internet Agory ds. produktów mobilnych i wideo. W zespole kanału Metro zajmie się m.in. wypracowaniem narzędzi pozwalających na integrację telewizji z internetem, tworzeniem produktów cyfrowych i rozwojem narzędzi interaktywnych dla telewizji.

Jarosław Śliżewski pracuje w Agorze z przerwami od 1991 roku. Początkowo był reporterem „Gazety Wyborczej”, później redaktorem i menedżerem w różnych przedsięwzięciach Agory. Pełnił rolę wiceprezesa sieci reklamowej Business Ad Network i szefa rady nadzorczej AIA Polska, zajmował się także cyfryzacją rosyjskich wydawnictw książkowych. Od 3 lat – jako jeden z dyrektorów segmentu Internet Agory – odpowiada między innymi za rozwój produktów mobilnych i wideo w serwisach grupy Gazeta.pl. W tym czasie liczba emisji materiałów wideo na stronach Gazeta.pl czterokrotnie wzrosła, a dodatkowo grupa Gazeta.pl rozwinęła swoje kanały na YouTube.com oraz została liderem w obszarze wideo na polskim Facebooku. Jarosław Śliżewski studiował politologię i psychologię na Uniwersytecie Śląskim i Warszawskim, uczył się także na Uniwersytecie Karola w Pradze.

Prezesem zarządu spółki Green Content jest Agnieszka Sadowska – odpowiedzialna za rozwój projektów telewizyjnych Agory. W zarządzie spółki od momentu jej powołania zasiada również Tomasz Billik z zespołu nowych przedsięwzięć Grupy Agora, a od połowy września jego skład wzmocnił Jarosław Śliżewski.

Kanał telewizyjny Metro, przygotowany przez spółkę Green Content z Grupy Agora, ma rozpocząć nadawanie jeszcze w 2016 roku w ramach oferty MUX-8, a także satelitarnie i w sieciach kablowych.

Metro będzie kanałem uniwersalnym o profilu filmowo-dokumentalno-lifestyle’owym, skierowanym do szerokiego grona odbiorców poszukujących ciekawej, jakościowej rozrywki. Proponowane w nim treści będą podążać za zainteresowaniami współczesnego widza. Na antenie kanału Metro znajdą się m.in. wyraziste filmy, światowej klasy seriale, odważne dokumenty, a także programy o stylu życia czy też publicystka poruszająca tematy, którymi żyje opinia publiczna.

Źródło: Agora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *