Kino Polska partnerem 41. Festiwalu Filmowego w Gdyni

Kino Polska jest partnerem rozpoczynającego się w najbliższy poniedziałek, 19 września 2016 roku, 41. Festiwalu Filmowego w Gdyni. Kanał sponsoruje Nagrodę Publiczności, przygotował też dla fanów polskiego filmu program wydarzeń.

Podczas gali zamknięcia Festiwalu w sobotę, 24 września, obok Złotych Lwów wręczona będzie także Nagroda Publiczności, której sponsorem jest Kino Polska – o czym przypomina logo kanału na kartach do głosowania. W ubiegłym roku widzowie wybrali „Moje córki krowy”. O tym, komu w tym roku prezes Kino Polska TV S.A. Bogusław Kisielewski wręczy nagrodę wartą 15 000 zł, przekonamy się w sobotę, 24 września.

Tegoroczny Festiwal przypomni postać zmarłego 20 lat temu Krzysztofa Kieślowskiego. Kino Polska, współorganizator obchodów Roku Kieślowskiego, zaprasza wszystkich na otwarte pokazy „Dekalogu”, odbywające się co wieczór na gdyńskim Placu Grunwaldzkim. Każdy seans poprzedzony będzie fragmentami emitowanych przez Kino Polska rozmów z przyjaciółmi i współpracownikami Kieślowskiego. Kanał jest także patronem poświęconej reżyserowi książki, która będzie miała swoją premierę w środę, 21 września. „Kieślowski po latach. W zwierciadle opinii i wspomnień” pod redakcją Stanisława Zawiślińskiego i Krystyny Zamysłowskiej to wybór mniej znanych i niepublikowanych tekstów o Kieślowskim, a także bogatego materiału wizualnego. W pakiecie akredytacyjnym dla gości Festiwalu znajduje się również płyta DVD ze specjalnymi wydaniami „Programu obowiązkowego”, w których współpracownicy Kieślowskiego opowiadali na antenie Kino Polska o swoim spotkaniu z twórcą „Trzech kolorów”.

Jednym z bohaterów tegorocznego FFG będzie Andrzej Wajda, obchodzący 90. rocznicę urodzin i świętujący premierę swojego 40 filmu fabularnego. 22 września w Teatrze Muzycznym odbędzie się uroczysty przedpremierowy pokaz „Powidoków”. Przed seansem Mistrz otrzyma pierwszy egzemplarz specjalnego wydawnictwa, którego szczegóły trzymane są na razie w tajemnicy. To projekt Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej i należącego do Grupy Kino Polska TV S.A. Cyfrowego Repozytorium Filmowego, zaś Kino Polska jest partnerem wydawnictwa. Kanał jest także sponsorem urodzinowego toastu dla Andrzeja Wajdy. W sobotę, 24 września, reżyser będzie także bohaterem pierwszej odsłony nowego cyklu na antenie Kino Polska: Filmowej Ligi Mistrzów.

Źródło: Kino Polska TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *