Ray Mears, “człowiek lasu” i ekspert survivalowy wyrusza w podróż przez dzikie rejony Australii, odkrywając przed widzami najpiękniejsze zakątki tego kontynentu oraz jego bogatą i zróżnicowaną przyrodę. Widzowie zobaczą zarówno “ikony” australijskiej fauny w ich naturalnym środowisku, jak również rzadkie, nietypowe gatunki spotykane jedynie w określonych rejonach ojczyzny Aborygenów.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym Nat Geo Wild

Ray Mears zabierze widzów w podróż przez nieokiełznane rejony australijskiego kontynentu – od Wielkiej Rafy Koralowej, przez moczary, lasy eukaliptusowe i deszczowe, aż po pustynię. W każdym z nich zidentyfikuje główne gatunki dzikich zwierząt zamieszkujących określony obszar oraz zbada, w jaki sposób przystosowały się do panujących tam warunków. Podróżnik spotka się również z ekspertami, którzy pomogą mu poznać zaskakujące bogactwa miejscowej fauny i flory.

Widzowie będą mieli okazję zobaczyć zarówno symbole tamtejszej przyrody, takie jak koale, kangury czy emu, jak również niezwykłe i rzadko spotykane stworzenia, jak drzewiak rudy – ssak z rodziny kangurowatych, czy olbrzymie ptaki kazuary, a także pławikoniki – morskie ryby przypominające swym wyglądem wodorosty.

“Podróż przez dziką Australię”

Emisja: wtorek, od 20 września, godzina 18:00 i 18:30

Źródło: FOX Networks Group