ATM Grupa jesienią 2016 roku wprowadza na rynek 13 produkcji: seriali, paradokumentów, programów rozrywkowych i dokumentalnych, a wśród nich 3 nowości.

Sprawdź szczegóły w PROGRAMIE TV

Pierwszą z nich są “Sprawiedliwi – Wydział Kryminalny” (TV4). To kolejny projekt twórców “Policjantek i policjantów”, będących – z oglądalnością na poziomie 1,5 mln – niekwestionowanym hitem Czwórki. Serial z odcinka na odcinek gromadzi coraz większą widownię i podnosi oglądalność stacji w paśmie prime-time. Duża w tym zasługa wracającego po latach na mały ekran Marka Włodarczyka, którego fani znakomicie pamiętają jako komisarza Zawadę w serialu “Kryminalni”.

Dwie kolejne nowości pochodzą z dynamicznie rozwijającego się w ATM Grupa segmentu produkcji niefabularnych. Od 29 sierpnia widzowie Canal+ Discovery mogą śledzić historie polskich emigrantów w programie “Sukces nie zna granic” prowadzonym przez Tomasza Kina. W drugiej połowie miesiąca na antenie TLC zadebiutuje natomiast polska wersja “Undressed: randka w łóżku”, której uczestnicy będą poznawać się w sypialni.

Jesień to również czas powrotów. Z pewnością do najbardziej spektakularnych należy powrót “Rancza” (TVP1), którego emitowany obecnie 10. sezon twórcy zapowiadają jako ostatni. “Ranczo”, produkowane przez należące do ATM Grupa Studio A, jest najlepiej oglądanym w jesiennej ramówce serialem tygodniowym i zarazem najlepiej oglądaną produkcją TVP1. Widownia odcinka wyemitowanego ostatniej niedzieli przekroczyła 5 mln widzów. Drugie miejsce w rankingu najchętniej oglądanych pozycji Jedynki zajmuje “Ojciec Mateusz”. 16. już sezon kryminalnych zagadek Sandomierza gromadzi przed odbiornikami ponad 3,6 mln widzów. Co czwarta osoba w Polsce ogląda ją w czwartkowe wieczory. Jedynka w czasie emisji “Ojca Mateusza” jest zdecydowanym liderem rynku telewizyjnego.

Do drugiej serii “Drugiej szansy” (TVN), pierwszego polskiego serialu o show-biznesie, z Małgorzatą Kożuchowską w roli głównej, dołączył Bartłomiej Topa.

“Pierwsza miłość” i “Świat według Kiepskich” to dwa seriale cieszące się niezmiennie sympatią widzów Polsatu. Opowieść o mieszkańcach wrocławskiej kamienicy przy ul. Ćwiartki ¾ jest obecna na antenie Polsatu od 17 lat i może pochwalić się imponującą liczbą odcinków: w październiku widzowie obejrzą bowiem 500. odcinek Kiepskich. To liczba, jakiej nie osiągnął żaden sitcom na świecie. W rankingu serialowych hitów stacji tuż za Kiepskimi znalazła się “Pierwsza miłość”, serial codzienny emitowany od 2004 roku, którego akcja również toczy się w malowniczym Wrocławiu. Warto dodać, że “Pierwsza miłość” ma najwyższy udział w grupie komercyjnej i jest na pierwszym miejscu z wynikiem ponad 19%, co daje stacji pozycję lidera w paśmie.

Na antenę powróciły też “Pielęgniarki” (Polsat), “9. miesiąc” (TV4), a już w październiku zadebiutują nowe sezony “Brać czy nie brać” (History) i “Powrót do przeszłości” (Canal+ Discovery).

Źródło: ATM Grupa