Jesień 2023 w Radiu ZET

Nowi prowadzący, nowe pasma, audycje i formaty programowe, nowa oprawa dźwiękowa Wiadomości oraz głos lektorski – to propozycja Radia ZET na nadchodzącą jesień. Do stacji dołączają Kamil Baleja, Bartosz Gajda, Filip Chajzer oraz Katarzyna Kwiatkowska i Michał Zieliński.

Nowa ramówka Radia ZET pozytywnie zaskoczy słuchaczy. Obok flagowych, sprawdzonych pozycji programowych i dobrze znanych prowadzących pojawi się szereg nowości. O poranku w „Dzień dobry bardzo” (5:30-9:00) słuchaczy powita nieoczywiste trio: Marek Starybrat, Kamil Baleja i Bartosz Gajda – znany satyryk, stand-uper i członek kabaretu Łowcy B. W programie nie zabraknie „Gościa Radia ZET” (8:02) prowadzonego przez Bogdana Rymanowskiego. Nową stałą pozycją będzie „Szymon Majewski Szał” (7:40), w którym Katarzyna Kwiatkowska i Michał Zieliński, parodiując postaci ze świata show biznesu i polityki, będą wraz z Szymonem Majewskim przedstawiać absurdy otaczającej nas rzeczywistości w krzywym zwierciadle satyry.

Od 9:00 do 15:00 nowe pasmo „Szybko zleci z Radiem ZET”. To mieszanka ulubionych przebojów i muzycznych premier, ciekawostek i informacji wprowadzających w dobry nastrój, o co zadbają Ewelina Pacyna (do 12:00) i Robert Karpowicz (do 15:00). W piątki niezmiennie od 12:00 do 13:00 spotkanie z Grażyną Torbicką i jej audycją „Kocham cię kino”.

Mistrzowie ciętej riposty i dobrego humoru, czyli duet szalonych prowadzących „Szczyt wszystkiego” (15:00-19:00) – Marcin Sońta i Michał Korościel – zadba, by podróż z pracy do domu upłynęła szybko, miło i przyjemnie. Od poniedziałku do piątku będzie im towarzyszyć Beata Lubecka, która zaprosi na rozmowy z politykami w „Popołudniowym Gościu Radia ZET” (17:02).

Za sterami codziennej „Listy Przebojów Radia ZET Lubię to” (19:00-20:00) zasiądzie Mateusz Ptaszyński, który płynnie przejdzie do prowadzenia interaktywnej audycji „Lubię to w Radiu ZET” (20:00-23:00), by opowiedzieć słuchaczom o najnowszych trendach, hitach i wydarzeniach, którymi żyje internet. To również przestrzeń do rozmów z ciekawymi gośćmi. Słuchacze będą mogli ich spotkać w wirtualnym studiu Radia ZET dostępnym na Tik-Toku.

Nocnym markom będzie towarzyszyć Hubert Radzikowski, prowadząc „Fajną nockę” (23:00-2:00).

We wrześniu po wakacyjnej przerwie na antenę powróci kultowy cykl „ZET Akustycznie”. Raz w miesiącu słuchacze będą mogli posłuchać na antenie oraz obejrzeć w social mediach Radia ZET wyjątkowe, akustyczne koncerty gwiazd muzyki z Polski i ze świata. Gwiazdą pierwszego odcinka nowego sezonu będzie jedna z największych legend polskiej muzyki rockowej – zespół T.Love.

W weekendy mieszanka sprawdzonych pozycji programowych i nowości. Gospodarzem poranków „Dzień dobry bardzo weekend” (sobota: 6:00-10:00 i niedziela: 6:00-9:00) będzie Michał Adamski. Po nim, w soboty przed mikrofonami pojawi się nowy duet prowadzących: Agnieszka Kołodziejska i Filip Chajzer, który jest kolejną osobą dołączającą do zespołu stacji. „Na luzie w Radiu ZET” to niezobowiązujące spotkania z tematami od A do ZET, plotkami ze świata showbizu i sondami ulicznymi lotnego reportera Radia ZET, w rolę którego wcieli się Filip. Od 15:00 „Czas wolny w Radiu ZET”, czyli beztroskie, muzyczne pasmo Marcina Wojciechowskiego (sobota i niedziela). Po 20:00 „PartyZetka” – najlepsze imprezowe hity w towarzystwie całej plejady prowadzących Radia ZET, którzy na zmianę będą zapraszać słuchaczy na „prywatkę, jakiej nie przeżył nikt”.

Z kolei w niedziele na swoje tradycyjne miejsce powróci „7. dzień tygodnia w Radiu ZET” (9:00-10:00), w którym Andrzej Stankiewicz dyskutuje z przedstawicielami wszystkich stron polskiej sceny politycznej. Tuż po nim Agnieszka Kołodziejska będzie zarażać bakcylem podróżowania i odkrywania nowych miejsc, smaków i kultur w programie „Do odważnych świat należy” (10:00-15:00). Po 20:00 Michał Adamski poprowadzi „Dzieje się w Radiu ZET”, w którym opowie o ważnych i ciekawych wydarzeniach nadchodzącego tygodnia.

Nowością w jesiennej ramówce, która startuje w piątek 1 września, będzie również oprawa dźwiękowa Wiadomości, a nowym głosem stacji został Janusz German, zastępując Daniela Kondraciuka.

Źródło: Grupa Eurozet

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *