W poniedziałek 28 września 2015 roku startuje nowa ramówka radiowej Czwórki. W programie ponownie pojawią się programy edukacyjne i popularnonaukowe, a także nowe propozycje antenowe. Audycje wyjazdowe “PlenAir” zagoszczą w szkołach i na uczelniach w całym kraju. Radiowa Czwórka skupi się na problemach młodzieży, wykorzystując także kanały komunikacji internetowej.

Jesienna ramówka to połączenie znanych i lubianych przez słuchaczy audycji z nowymi programami. Dawid Podsiadło poprowadzi “Podsiadówkę”, która powróci do rozszerzonej dwugodzinnej formuły i będzie nadawana w czwartki po godzinie 22:00, a “Terefere Radio” autorstwa Janka Dąbrowskiego pozostanie na antenie w poniedziałki i środy o godzinie 21:00.

Wśród nowych propozycji radiowej Czwórki znajdą się godzinne programy: “Audycja dla Geeków!” (środa, godzina 12:00) oraz “Instytut Zatrudnienia” (czwartek, godzina 12:00). Pierwszy z nich to magazyn dla miłośników science fiction. “Instytut Zatrudnienia”, propozycja dla młodych osób, które często zupełnie przypadkowo wybierają profil w szkole średniej, pokaże drogę do zdobycia określonego zawodu oraz podpowie, czy w danej profesji łatwo znaleźć pracę.

Kolejna nowość to piątkowy “Snapcha(r)t” (od godziny 10:00 do 11:00) – program, w którym Czwórka zamieni słuchaczy w swoich reporterów – świadków ciekawych wydarzeń kulturalnych w ich okolicy. Każdy będzie miał szansę na to, aby jego relacja reporterska na Snapchacie stała się wiralem i pomogła promować lokalne inicjatywy kulturalne.

Program “Bitwa Hitów” (piątek, godzina 18:00) będzie pojedynkiem fanów zespołów prezentowanych na antenie. W tej audycji Czwórka zaprezentuje największe przeboje dwóch wykonawców, a zadaniem słuchaczy będzie wybranie zwycięzcy “Bitwy Hitów”.

W nowym programie o charakterze podróżniczym – “Hotspot” (sobota, godziny 13:00-14:00), dziennikarze pokażą najciekawsze miejsca na mapie Polski, polecą je zapalonym turystom oraz przekonają, że Polska jest świetnym miejscem, kryjącym w sobie wiele zakątków godnych odwiedzenia.

“Piękny i Bestia” (sobota, godziny 14:00-15:00) to audycja, którą poprowadzą ludzie z dwóch różnych światów – uczestnik programu “Top Model” Adam Boguta oraz dziennikarz Czwórki Janek Kruczkowski. W trakcie audycji prowadzący zaprezentują swoje ulubione utwory muzyczne.

Na antenie pojawi się również nowy magazyn informacyjno-publicystyczny “Dobre Nowiny” emitowany codziennie od poniedziałku do piątku pomiędzy godziną 16:50 a 17:10. W programie znajdą się ciekawostki i nowości ze świata polityki, nauki, muzyki, sportu, kultury i Internetu. Magazyn przygotowywany i prowadzony będzie przez dziennikarzy Czwórkowych Nowin.

Od października Czwórka zaprezentuje również dwa nowe cykle. Pierwszy z nich, “4 dychy”, nawiązujący do 40-lecia istnienia Czwórki, przedstawi archiwalne materiały stacji, począwszy od 1976 roku. Drugą nową formą radiową będą trzyminutowe “kulinaria” pod tytułem “Pora karmienia”. Trzy razy w tygodniu Mariusz Infulecki zaprezentuje przepisy kulinarne zaczerpnięte ze starych książek kucharskich, które są dostępne jedynie w Bibliotece Narodowej.

Źródło: Polskie Radio