Radio Kraków z transmisjami w DAB+

W najbliższy piątek, 25 września 2015 roku, po godzinie 18:00 na antenie Radia Kraków słuchacze posiadający radioodbiorniki cyfrowe, będą mogli wybrać pomiędzy słuchaniem programu głównego Radia Kraków w FM-ie a słuchaniem transmisji meczu Wisła Kraków – Korona Kielce w systemie T-DAB+.

To nowe, dotąd niewykorzystywane w polskiej radiofonii możliwości, jakie daje wprowadzana sukcesywnie technologia cyfrowego nadawania oraz radioodbiorniki cyfrowe. Dziś osoby posiadające radioodbiornik DAB+, mogą słuchać jak do tej pory wszystkich stacji FM, dodatkowo mają też do wyboru szereg stacji nadających tylko cyfrowo – m.in. OFF Radio Kraków, którego słuchać można w DAB+, internecie oraz za pośrednictwem aplikacji mobilnej Radia Kraków.

Teraz Radio Kraków idzie jeszcze krok dalej. Jako pierwsza rozgłośnia rozszczepiać będzie główny program Radia Kraków na FM i DAB+. Dzięki temu w wybranych porach słuchacze posiadający odbiorniki cyfrowe będą mogli wybrać bieżący program w FM-ie lub transmisje w DAB+. Pierwszy test w piątek 25 września po godzinie 18:00. Wtedy, w tym samym czasie Radio Kraków w DAB+ transmitować będzie mecz Wisła Kraków – Korona Kielce a w FM-ie będzie nadawany program zgodny z ramówką.

DAB+ to nie tylko lepsza jakość, to przede wszystkim dużo większe możliwości, jeśli chodzi o poszerzanie oferty dla słuchaczy – mówi Marcin Pulit, Prezes i Redaktor Naczelny Radia Kraków. – My te możliwości chcemy jak najszerzej wykorzystywać. Stąd pomysł na rozdzielanie programu nadawanego w FM-ie i w DAB+, czyli Radio Kraków Transmisje. Dzięki temu nasz słuchacz w tym samym czasie może wybrać program główny Radia Kraków lub transmisję meczu. Dodatkowo ma do wyboru program OFF Radia Kraków. Tylko w ten sposób można przekonać odbiorcę, że decydując się na radio cyfrowe, zyskuje nie tylko cyfrową jakość odbioru, ale też dostęp do dużo szerszej oferty – dodaje Marcin Pulit.

Radio Kraków w DAB+ nadaje od 31 grudnia 2014 roku. Od stycznia 2015 w DAB+ nadaje także nowy cyfrowy kanał OFF Radio Kraków, poświęcony kulturze i muzyce offowej, którego słuchać można w radioodbiornikach DAB+ oraz analogowo przez internet na off.radiokrakow.pl, jak również za pomocą bezpłatnej aplikacji mobilnej Radia Kraków.

Osoby, które nie posiadają odbiornika cyfrowego, w dalszym ciągu będą mogły słuchać relacji sportowych w specjalnym internetowym kanale sportowym dostępnym na stronie internetowej Radia Kraków a także poprzez bezpłatną aplikację mobilną Radia Kraków.

Źródło: Radio Kraków

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *