Jesienna ramówka TVN najpopularniejsza wśród widzów

Jesienna oferta TVN okazała się najlepszą ofertą programową na polskim rynku telewizyjnym. Zarówno w listopadzie, jak i w całym sezonie jesiennym (1 września – 30 listopada) TVN był liderem rynku pokonując swoich konkurentów w najważniejszych pasmach. Dodatkowo TVN odnotował najlepsze wyniki we wszystkich grupach istotnych dla reklamodawców.

Oferta telewizyjna w Polsce to ponad 200 kanałów polskojęzycznych, ale jeśli – tak jak w naszym przypadku – najważniejszym celem stacji TV jest dotrzymanie umowy z widzem, to znajduje to odzwierciedlenie w wynikach. Praca nad emocjonalnym związkiem z widzem owocuje tym, że wędrówkę po świecie telewizji widz rozpoczyna od swojej stacji. Bardzo się cieszymy, że jesienią widzowie i internauci dokonywali właśnie takich wyborów. Nieważne gdzie i na jakim urządzeniu widz ogląda naszą ofertę programową. My cieszymy się, że ogląda – powiedział Edward Miszczak, Członek Zarządu TVN i Dyrektor Programowy.

W sezonie jesiennym (1 września – 30 listopada), nowy program MasterChef, przyciągał do 4,7 mln widzów, odnotowując średnio 27,6 udziału w rynku w komercyjnej grupie docelowej (16-49) oraz 21,4 w grupie 4+. Program ten osiągnął zdecydowanie najlepszy wynik w swoim paśmie, pokonując m.in. produkcję Polsatu „Must be the music”.

Kolejna nowość, serial obyczajowy „Lekarze”, również okazał się bezkonkurencyjny w godzinach swojego nadawania. Serial przyciągał przed telewizory do 3,5 mln widzów, odnotowując średni udział w rynku na poziomie 23,9 w komercyjnej grupie docelowej (16-49) oraz 23,1 w grupie 4+.

Tej jesieni rewelacyjnie wyniki odnotował również program rozrywkowy „Mam Talent!”, przyciągając przed telewizory do 4,6 mln widzów i odnotowując średni udział w rynku do 37,5 w komercyjnej grupie docelowej oraz 29,3 w grupie 4+. W czasie swojej emisji, program Mam Talent! przyciągał ponad dwukrotnie większą publiczność niż programy konkurencyjnych stacji, odnotowując średni udział w rynku, w komercyjnej grupie docelowej (16-49), na poziomie 28,9 (TVP1 – 12,7, TVP2 – 12,0, Polsat – 14,4).

Główny serwis informacyjny „Fakty” również pozostaje niepokonany. W sezonie jesiennym przyciągał do 5,2 miliona widzów, ze średnim udziałem w rynku na poziomie 29,3, wyprzedzając swojego głównego konkurenta „Wiadomości” (27,3).

Doskonałe wyniki odnotował program „Kuchenne rewolucje”, który gromadząc przed odbiornikami telewizyjnymi do 2,9 miliona widzów, był liderem w swoim paśmie w grupie 16-49. Średni udział w rynku w komercyjnej grupie docelowej (16-49) wyniósł 23,8, a w grupie 4+ – 19,8.

Pozostałe programy również odnotowały bardzo dobre wyniki, pozostając najchętniej oglądanymi pozycjami w godzinach swojej emisji. Program „Perfekcyjna pani domu” przyciągnął do 1,6 miliona widzów ze średnim udziałem w rynku w komercyjnej grupie docelowej na poziomie 18,9, serial „Prawo Agaty” oglądało do 3,1 miliona widzów (21,7 udziału w rynku), program „Ugotowani” do 3,2 miliona widzów (24,9 udziału w rynku), program „Dzień Dobry TVN” do 1,5 mln widzów (19,5 udziału w rynku) a program „Kuba Wojewódzki” – 1,9 miliony widzów (23,3 udziału w rynku).

W sezonie jesiennym bardzo dobre wyniki odnotował TVN 7. Jego całodobowy udział w rynku w grupie 16-49 wzrósł do 2,9 z 2,49 w analogicznym okresie 2011 r. Dzięki temu wynikowi TVN 7 pozostał liderem wśród kanałów o podobnym profilu.

Dynamiczny i konsekwentny wzrost odnotowuje też TTV. Po zaledwie 11 miesiącach nadawania stacja zdobyła 0,46 udziału w rynku w grupie 16-49, zapewniając sobie stabilną pozycję na rynku telewizyjnym w Polsce.

Źródło: TVN/Nielsen Audience Measurement

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *