“Gość Radia ZET” z Konradem Piaseckim, Tomasz Zimoch z autorskim programem podsumowującym najważniejsze wydarzenia sportowe mijającego tygodnia, “Śniadanie w Radiu ZET” przygotowywane wspólnie z Polsat News oraz Witold Lazar jako prowadzący weekendowe poranki to tylko część nowości, które znalazły się w jesiennej ramówce Radia ZET.

Od września do doskonale znanych słuchaczom pozycji programowych Radia ZET dołączają nowości. Od 5 września “Gościa Radia ZET” poprowadzi Konrad Piasecki. Codzienne rozmowy z najważniejszymi politykami i ekspertami tradycyjnie po godzinie 8:00. Stałym elementem poranka “Dzień dobry bardzo” będą najbardziej absurdalne niusy znalezione w sieci przez Kamila Nosela. “Nosel odkrywa internety” od poniedziałku do piątku po godzinie 9:40.

W “Uważam ZET” po godzinie 16:15 pojawi się “Ojciec redaktor, czyli wesołe jest życie tatuśka” – rozmowy z przymrużeniem oka o doświadczeniach młodych ojców – redaktora Michała Korościela i początkującego w tej roli – redaktora Damiana Michałowskiego. O godzinie 17:00 “Wydarzenia dnia”, czyli wydłużone wiadomości podsumowujące, to co działo się w kraju i na świecie.

Od godziny 21:00 do 23:00 Justyna Dżbik-Kluge i Marcin Łukasik zaproszą na radiowy talk-show “Halo ZET” z udziałem słuchaczy. Tematy ważne i mniej ważne, ale zawsze rozpalające gorące dyskusje. Po godzinie 23:00 godzinny program Marcina Łukasika “ZET do zakochania”, czyli piosenki o miłości i do miłości.

“W drogę!” to nowy weekendowy poradnik Tomasza Michniewicza, który opowie o najciekawszych miejscach w Polsce, które trzeba koniecznie odwiedzić. Premierowe odcinku w piątki (godzina 12:40), soboty i niedziele (godzina 8:20).

Poranki “Dzień dobry weekend” (sobota, godziny 6:00-10:00 i niedziela, godziny 6:00-9:00) poprowadzi Witold Lazar, który przeszedł do Radia ZET z Radia ZET Gold. Sobotnia “Lista przebojów Radia ZET” Marcina Wojciechowskiego o godzinę dłuższa – od godziny 18:00 do 21:00, a w niej TOP 30 piosenek wybieranych przez słuchaczy.

Niedzielną nowością będzie “Śniadanie w Radiu ZET”, które zastąpi “7 dzień tygodnia”. Program publicystyczny przygotowywany wspólnie przez dziennikarzy Radia ZET i Polsat News. Jego gospodarzami będą wymiennie: Beata Lubecka (Polsat News) i Łukasz Konarski (Radio ZET) oraz Joanna Komolka (Radio ZET) i Bartosz Kurek (Polsat News). Do usłyszenia między godziną 9:00 a 10:00 w Radiu ZET i obejrzenia w telewizji Polsat News.

Do zespołu Radia ZET na stałe dołącza również Tomasz Zimoch. W niedziele od godziny 20:00 poprowadzi godzinny “Magazyn sportowy Tomasza Zimocha w Radiu ZET”. Premierowy odcinek 11 września. Tuż po nim dwugodzinne spotkanie z Piotrem Sworakowskim, czyli “Z archiwum ZET”. Muzyczna podróż w czasie do jednego, wybranego roku z minionych 25 lat. Hity sprzed lat i przypomnienie najważniejszych wydarzeń, którymi żyła Polska i świat.

Na antenie pozostają dobrze znane słuchaczom Radia ZET pozycje. Wśród nich m.in.: pasmo “Od ucha do ucha” Marcina Sońty (dni powszednie, godziny 10:00-14:00), “ZET na punkcie muzyki” Marcina Wojciechowskiego (dni powszednie, godziny 18:00-21:00), “Życie jak marzenie” Marzeny Chełminiak (weekendy, godziny 10:00-14:00), “Nie mam pytań”, czyli wywiady Szymona Majewskiego z gwiazdami (niedziela, godziny 18:00-22:00) i “Nosel kręci…” Kamila Nosela (dni powszednie, godzina 7:40 i 13:40).

Jesienna ramówka Radia ZET startuje 1 września 2016 roku.

Źródło: Eurozet