Jan Serce, kapral Leon Kuraś z “Polskich dróg”, dźwigowy Zygmunt Kotek z “Alternatyw 4”, Marek Złotopolski – te role, podziwiane przez miliony widzów, łączy jedna osoba – Kazimierz Kaczor. Aktor obchodzi wspaniały jubileusz – mija właśnie 55 lat od jego debiutu teatralnego i 45 lat od debiutu filmowego.

Na deskach Teatru Groteska Kazimierz Kaczor pojawił się w wieku zaledwie 18 lat. W filmie pierwszy raz wystąpił w “Stawce większej niż życie”, wcielając się w postać brytyjskiego żołnierza. Sławę przyniosły mu role w serialach: “Polskie drogi” (reż. Janusz Morgenstern), “Jan Serce” (reż. Radosław Piwowarski), “Alternatywy 4” (reż. Stanisław Bareja) i “Złotopolscy” (reż. Janusz Zaorski, Radosław Piwowarski i inni).

Z okazji jubileuszu 5 października 2014 roku o godzinie 16:35 TVP Seriale wyemituje program “Jan Serce – historia niejednej miłości”, w którym o kulisach powstawania kultowego serialu opowiedzą aktorzy – odtwórcy głównych ról: Kazimierz Kaczor i Anna Nehrebecka oraz reżyser Radosław Piwowarski.

W jakich okolicznościach reżyser Radosław Piwowarski wpadł na pomysł zrobienia serialu o warszawskim kanalarzu? Dlaczego główną rolę powierzył Kazimierzowi Kaczorowi, którego widzowie kojarzyli wtedy z postacią Kurasia z “Polskich dróg”? W jaki sposób do udziału w serialu udało się przekonać legendarnego Jana Himilsbacha? Jak – na planie serialu – Kazimierz Kaczor znalazł miłość swojego życia? Odpowiedzi na te pytania poznamy w programie “Jan Serce – historia niejednej miłości”.

Źródło: Telewizja Polska

Share and Enjoy !

0Shares
0 0