Do Rady Programowej Stopklatki TV, pierwszego ogólnodostępnego kanału filmowego w Polsce, wszedł aktor Maciej Stuhr. Dołączył do Andrzeja Wajdy, Agnieszki Holland i Juliusza Machulskiego, którzy patronują Stopklatce TV od początku.

W listopadzie aktora będzie można zobaczyć w “Obywatelu” w reżyserii Jerzego Stuhra. Jeszcze w tym roku widzowie poznają także filmowy gust Macieja Stuhra. Stopklatka TV zaprosiła go do roli selekcjonera filmów wyświetlanych w cyklu “Kino Mistrzów” – w każdą środę po południu. We wrześniu swoje filmowe wybory prezentuje w nim Agnieszka Holland. W kolejnych miesiącach autorskie zestawy kinowych arcydzieł przedstawią widzom stacji Andrzej Wajda i Juliusz Machulski.

A jakie filmy lubi Maciej Stuhr? – Bardzo mi odpowiada luźny stosunek do świata i poczucie humoru, którymi wypełnione jest kino czeskie i słowackie. Wiele razy mogę też oglądać dobre thrillery: “Ściganego”, “Siedem”, “Podziemny krąg” czy “Dług”. No i wszystkie filmy z Andrzejem Chyrą, Madsem Mikkelsenem czy Edwardem Nortonem. Już myślę, co wybrać dla widzów Stopklatki – mówi aktor.

Maciej Stuhr w kinie zadebiutował jako 13-latek rolą w “Dekalogu X” Krzysztofa Kieślowskiego. Z pozostałymi członkami Rady Programowej Stopklatki TV spotykał się już przed kamerą: z Juliuszem Machulskim na planie komedii kryminalnej “V.I.P.”, w filmie “Julia wraca do domu” z Agnieszką Holland, a w “Wałęsie. Człowieku z nadziei” z Andrzejem Wajdą.

Źródło: Stopklatka