Jubileusz „Nocy i dni” w TVP Seriale

Jedna z najbardziej utytułowanych produkcji w historii polskiego kina film „Noce i dnie” jest z widzami już 40 lat. Z tej okazji kanał TVP Seriale będzie transmitować 9 września 2015 roku o godzinie 10:55 jubileuszowe spotkanie reżysera i aktorów z mediami w siedzibie Telewizji Polskiej. Wezmą w nim udział m.in.: Jerzy Antczak, Jadwiga Barańska, Ilona Kuśmierska, Stanisława Celińska, Kazimierz Mazur, Elżbieta Starostecka, Karol Strasburger, Magdalena Zawadzka i Jan Englert

Dowiemy się podczas tego wydarzenia o kulisach powstawania filmu, o tym kto namówił Jerzego Antczaka do ekranizacji „Nocy i dni”, komu Jerzy Bińczycki zawdzięcza rolę Bogumiła, jakie niedogodności musiał znieść Karol Strasburger zbierając nenufary a także komu zależało na tym, by „Noce i dnie” nie zostały zauważone na zagranicznych festiwalach filmowych.

Film „Noce i dnie” w reż. Jerzego Antczaka, przedstawiający historię dwóch pokoleń rodziny Niechciców na tle Polski przełomu XIX i XX wieku, powstał 40 lat temu i jest jedną z najbardziej utytułowanych produkcji w historii polskiego kina. W 1976 roku był nominowany do Oscara. W tym samym roku, na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie, Jadwiga Barańska zdobyła Srebrnego Niedźwiedzia – nagrodę za najlepszą pierwszoplanową rolę kobiecą. W polskich kinach film obejrzało ponad 22 miliony widzów. Natomiast serial, który premierę miał w 1978 roku, był pokazywany w ponad 40 krajach świata.

Program poświęcony jubileuszowi „Nocy i dni” – emisja 9 września o godzinie 10:55 w TVP Seriale.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *