Kanał TVP INFO startuje na YouTube

Telewizja Polska S.A. uruchomiła w środę 24 kwietnia kolejny kanał dostępny na platformie YouTube. Tym razem jest to pierwszy w Polsce oficjalny kanał telewizji informacyjnej – TVP INFO, najpopularniejszej stacji informacyjnej w Polsce.

Na kanale TVP Info można znaleźć materiały wideo dotyczące bieżących wydarzeń w Polsce i na świecie, publicystykę i komentarze. Materiały wideo dodawane będą kilka do nawet kilkunastu razy dziennie.

Docelowo myślimy o znacznym i systematycznym zwiększaniu zawartości kanału. Naszą ambicją jest dodawanie rocznie do kanału kilku tysięcy nowych materiałów wideo. Zawsze chcieliśmy być anteną blisko zwykłych ludzi i mamy nadzieję, że dążenie to znajdzie odzwierciedlenie w tym przedsięwzięciu – mówi dyrektor Ośrodka Programów Regionalnych i redaktor naczelny TVP INFO Jan Szul.

Kanał startuje z ponad 400 materiałami filmowymi, na udostępniane materiały składają się zarówno newsy jak i materiały o charakterze publicystycznym i komentatorskim. Od dziś będzie on stale aktualizowany o nowe treści.

Od zamachu w Bostonie po kryzys na Półwyspie Koreańskim, YouTube staje się miejscem gdzie młode pokolenie odbiorców poszukuje interesujących je informacji, także tych najświeższych – mówi Maciej Sojka, zajmujący się w YouTube współpracą z partnerami w Europie Środkowo-Wschodniej. TVP Info jako pierwsza polska telewizja informacyjna skorzysta na tym co najlepsze w YouTube: możliwość dotarcia do globalnej widowni, nieograniczona liczba materiałów wideo dostępna dla widzów o dowolnej porze, zaangażowana grupa zgromadzona wokół kanału YouTube, wreszcie – możliwość generowania przychodów.

Ze strony TVP kanałem administruje Redakcja Mediów Interaktywnych, prowadząca główny portal informacyjny TVP – WWW.TVP.INFO, kanał internetowy TVPPARLAMENT.PL oraz redagująca centralne strony informacyjne Telegazety TVP.

Kanał dostępny jest pod adresem: www.YouTube.com/TVPINFO

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *