EmiTel przejmuje INFO-TV-OPERATOR

EmiTel Sp. z o.o. przejmuje od Magna Polonia S.A. spółkę INFO-TV-OPERATOR Sp. z o.o. z siedzibą w Zamościu. Transakcja ma wartość 114,5 mln zł. INFO-TV-OPERATOR jest operatorem telekomunikacyjnym, który w oparciu o własną infrastrukturę zajmuje się głównie emisją programów radiowych i telewizyjnych na terenie całej Polski.

Dzięki transakcji uzupełniona zostanie sieć masztów i wież w miejscach gdzie nasza infrastruktura nie była do tej pory wystarczająco rozwinięta. Nowe obiekty posłużą do emisji naziemnej telewizji cyfrowej, emisji radiowych oraz do świadczenia usług dla operatorów komórkowych, a także innych podmiotów wykorzystujących łączność radiową – mówi Przemysław Kurczewski, Prezes Spółki EmiTel. – Przejęcie INFO-TV-OPERATOR to element realizacji długofalowej strategii inwestowania i budowania nowoczesnej infrastruktury wieżowej w Polsce – dodaje Prezes.

Transakcja została zrealizowana poprzez przejęcie spółki holdingowej Romford Investments sp. z o.o., która posiada 100% udziałów w kapitale zakładowym INFO-TV-OPERATOR. Spółka ta zarejestrowana została w 2012 r. W 2012 r. przychody INFO-TV-OPERATOR wyniosły 21,4 mln zł. Ze względu na poziom obrotów INFO-TV-OPERATOR, transakcja nie podlega obowiązkowi zgłoszenia Prezesowi UOKiK.

Źródło: EmiTel

One Comment on “EmiTel przejmuje INFO-TV-OPERATOR”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *