Kanał WP zadebiutował w Naziemnej Telewizji Cyfrowej (MUX-8)

2 grudnia 2016 roku o godzinie 16:50, emisją audycji „#dziejesię 16:50”, na multipleksie ósmym (MUX-8) Naziemnej Telewizji Cyfrowej zadebiutował kanał WP. Nadawcą stacji jest spółka WP1 należąca do Wirtualna Polska Holding.

Sprawdź szczegóły oferty kanału WP w PROGRAMIE TV

Program telewizji WP to między innymi wiele światowych, serialowych hitów, nieemitowanych wcześniej w polskich kanałach otwartej telewizji oraz poranne pasma publicystyczne i lifestylowe o wspólnym tytule #dzieńdobryPolsko* i program informacyjny #dziejesię 16.50 i 18.50.

Wśród twarzy kanału znaleźli się znakomici dziennikarze, między innymi Maciej Orłoś, Małgorzata Serafin, Kamila Biedrzycka-Osica, Igor Sokołowski, Marcin Antosiewicz, Karolina Jakobsche oraz komentatorzy różnych opcji politycznych, Jacek Żakowski, Sławomir Sierakowski czy Paweł Lisicki. Gośćmi w telewizyjnym studiu codziennie od poniedziałku do piątku od godziny 9:00 do 10:00 będą znane osobistości życia publicznego, bohaterowie bieżących, istotnych społeczno – politycznych wydarzeń, wiodący politycy, eksperci, przedstawiciele organizacji pozarządowych, ludzie biznesu, kultury i sportu. Od godziny 10:00 do 11:00 na program poświęcony liefestylowi, relacjom międzyludzkim, zdrowiu, urodzie i modzie zaproszą widzów Małgorzata Ohme, Aleksandra Szwed, Katarzyna Krupa, Nikola Zbyszewska i Patryk Ignaczak. Codzienną porcję najważniejszych informacji z kraju i ze świata zapewni o godzinie 16:50 i 18:50 program #dziejesię, którego gospodarzami będą Maciej Orłoś i Igor Sokołowski. Weekendowe pasmo informacyjne #dziejesię 18.50 poprowadzi Marcin Antosiewicz.

Oprócz tego ramówka kanału to kultowe seriale kryminalne, kostiumowe, science fiction, wojenne a także telenowele, które zdobyły uznanie milionów widzów na całym świecie. Wśród nich m.in. kanadyjski serial z gatunku science fiction – „Orphan Black”, którego odtwórczyni głównej roli, Tatiana Maslany zdobyła w tym roku nagrodę Emmy w kategorii najlepsza aktorka pierwszoplanowa w serialu dramatycznym; brytyjski serial kryminalny „Upadek” z Gillian Anderson znaną doskonale z „Archiwum X”; rosyjski miniserial historyczny „Katarzyna” o losach Katarzyny Wielkiej; a w kolejnych tygodniach od startu kanału również dramat wojenny „Koniec defilady” z plejadą gwiazd takich Benedict Cumberbatch, Rebecca Hall i Adelaide Clemens, na podstawie scenariusza dwukrotnego zdobywcy Oscara, Toma Stopparda; „Więźniowie Wojny” izraelski thriller psychologiczny, który był pierwowzorem dla kultowego Homeland czy duńsko – szwedzki serial kryminalny „Most nad Sundem” z wybitną Sofią Helin w roli głównej i wiele innych.

Znaczna część z tych pozycji znajdzie się w bezpłatnej kolekcji VOD – uruchomionej już 5-go grudnia na stronie głównej Wirtualnej Polski. Tak zwany telewizyjny player, widoczny w oknie portalu, da również widzom możliwość cofnięcia się do już wyemitowanych programów czy seriali. Telewizja WP stawia też na interakcję z widzami, którzy będą mogli współtworzyć programy miedzy innymi udostępniając wideo własnej produkcji, które stacja będzie pokazywać na antenie oraz w oficjalnym serwisie telewizji.

Źródło: własne / Wirtualna Polska

One Comment on “Kanał WP zadebiutował w Naziemnej Telewizji Cyfrowej (MUX-8)”

  1. Ogladałam Orłosia o 16.50. Dziwne było to, ze wiadomosci filmowe były głośne i wyrażne, a jak mówił na żywo, głos był cichy, szemrzący, niewyrażny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *