Katie Melua zaśpiewa w radiowej Trójce

W środę 3 października lubiana w naszym kraju Katie Melua wystąpi w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej. Zaproszenia na kameralne spotkanie z brytyjską wokalistką gruzińskiego pochodzenia słuchacze mogą zdobyć na antenie Trójki, a recital i rozmowa Piotra Metza z wokalistką wyemitowane zostaną w sobotę 6 października.

Okazją do spotkania z artystką jest premiera dwupłytowej kompilacji jej najważniejszych utworów pt. „Ultimate Collection”. Dokładnie 15 lat od wydania debiutanckiego albumu oraz singlowego hitu „Call Off The Search”, Katie Melua postanowiła podzielić się ze słuchaczami zbiorem składającym się z jej 30 ulubionych piosenek z 7 albumów studyjnych, w tym coverem „Fields Of Gold”. W zestawie podsumowującym dotychczasową karierę wokalistki nie zabrakło również premierowych piosenek, czyli „Bridge Over Troubled Water” i autorskiej interpretacji evergreenu „Diamonds Are Forever” z repertuaru Shirley Bassey do siódmego filmu o przygodach Jamesa Bonda o tym samym tytule.

Płyta „Ultimate Collection” ukaże się na całym świecie 5 października, ale przedpremierowe spotkanie z fragmentami tego repertuaru odbędzie się już w środę 3 października przy ul. Myśliwieckiej 3/5/7 w Warszawie. Ekskluzywny mini-recital w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej poprzedzi wywiad, który przeprowadzi z wokalistką Piotr Metz, kierownik redakcji muzycznej Trójki.

Emisja zarówno koncertu, jak i rozmowy z Katie Melua na antenie Programu 3 Polskiego Radia w sobotę 6 października w audycji „Markomania” (godz. 11.05-13.00).

Wydawcą albumu „Ultimate Collection” i współgospodarzem wydarzenia jest wytwórnia Dream Music & Dream Books.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *