„Kilogramy zbędnej skóry” w TLC

Jak wyglądają i czują się ludzie dźwigający 20 kilogramów niepotrzebnej skóry pozostałej po odchudzaniu? Czy można stać się niewolnikiem własnego ciała? Poznaj osoby, które mimo zwycięstwa z nadwagą muszą zmierzyć się z nowym dramatem. Oglądaj „Kilogramy zbędnej skóry” od czwartku, 12 maja 2016 roku, w TLC.

Zbędna skóra po odchudzaniu to częsty problem, z jakim muszą zmagać się ludzie, którym udało się radykalnie obniżyć wagę. Niezależnie od tego, czy schudli dzięki zabiegowi pomniejszania żołądka, czy wskutek intensywnych treningów, pozbycie się nadmiaru ciała okazuje się dużo trudniejsze. Nieestetycznie wyglądające ramiona, brzuch czy pośladki uniemożliwiają cieszenie się swoim nowym, tylko z pozoru, „lżejszym” wyglądem. Dźwiganie kilkudziesięciu kilogramów zbędnej skóry rodzi bowiem liczne problemy w życiu codziennym. Osoby borykające się z tą przypadłością, starają się ukryć wstydliwy problem pod warstwami ubrań, które tylko powierzchownie maskują niedoskonałości sylwetki. Nic dziwnego zatem, że ci ludzie czują się jak niewolnicy własnego ciała.

W nowym dokumentalnym programie telewizji TLC poznamy osoby, które nie poddają się w walce o marzenia i pewność siebie. Chcąc na zawsze odsłonić skryte pod fałdami skóry ciała, stają przed jednym z najtrudniejszych wyzwań w swoim życiu. Zabieg operacyjnego usunięcia pozostałości po odchudzaniu nie jest co prawda bardzo skomplikowany, ale dla tych ludzi znaczy o wiele więcej… To zwieńczenie ich wysiłków w trudnej walce o zdrowie, wymarzony wygląd. Dzięki pomocy doświadczonych chirurgów plastyków, pacjenci przejdą prawdziwą metamorfozę, która na zawsze odmieni ich życie. Zanim jednak do tego dojdzie, bohaterowie programu opowiedzą o swojej trudnej walce z otyłością i pokażą, jakich muszą używać sztuczek, by ukrywać przed innymi niepożądaną „pamiątkę” po swoim dawnym wyglądzie.

„Kilogramy zbędnej skóry”

Premiera: czwartek, 12 maja, od godziny 22:30

Źródło: Discovery Networks CEEMEA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *