Kino Polska z rekordową oglądalnością

Podczas długiego weekendu majowego Telewizja Kino Polska pobiła kolejny rekord oglądalności, zajmując pierwsze miejsce w rankingu kanałów filmowych. W tygodniu 29 kwietnia – 5 maja 2013 stacja osiągnęła średnią oglądalność na rekordowym poziomie 74 708 AMR 4+ oraz 33 154 AMR 16-49.

Od dawna obserwujemy tendencję wzrostu oglądalności w święta i dni wolne od pracy – mówi Łukasz Bułka, dyrektor PR i marketingu w Kino Polska TV S.A. – W tym roku dodatkowo majówka była dłuższa niż zwykle, dlatego na te dni przygotowaliśmy dla widzów wyjątkową ofertę. –

1 maja, m.in. dzięki emisji zrekonstruowanych cyfrowo filmów „Vabank” i „Seksmisja”, średnia dzienna oglądalność Telewizji Kino Polska sięgnęła prawie 113 tysięcy AMR 4+. 3 maja padł rekord: komedia sensacyjna „Vabank II, czyli riposta” przyniosła stacji wynik ponad 400 tys. AMR 4+.

Spektakularny wynik z majówki zagwarantował Telewizji Kino Polska miejsce w pierwszej dziesiątce wszystkich kanałów w grupie all 16-49 (na miejscu dziesiątym) oraz jedenaste miejsce w grupie all 4+. Pozwolił jej także zdystansować głównych konkurentów w grupie kanałów filmowych. W tym samym czasie TVP Seriale i AXN zajmowały odpowiednio drugie i trzecie miejsce.

Telewizja Kino Polska to kanał tematyczny, poświęcony promocji polskiego kina. Każdy widz znajdzie tu coś dla siebie: arcydzieła wielkich mistrzów sąsiadują z popularnymi serialami, a kultowe komedie uzupełniają dokumentalne archiwalia i odcinki Polskiej Kroniki Filmowej. Stacja powstała w 2003 roku z czystej pasji do kina. W grudniu 2013 obchodzi swoje 10-te urodziny. Jest dostępna w całej Polsce, w największych sieciach kablowych, na wszystkich platformach cyfrowych, a także w nowych mediach – m.in. w TV Mobilnej Cyfrowego Polsatu, ipla oraz Telewizji Tu i Tam z oferty Orange. Dzięki aplikacji FilmBox Live można ją również oglądać w Internecie na stronie www.filmboxlive.com, w telewizorach z opcją Smart TV oraz urządzeniach mobilnych – smartfonach i tabletach.

Źródło: Kino Polska TV/Nielsen Audience Measurement

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *