Klasyka na nowo i debiuty w Kino Polska

Zrekonstruowane arcydzieła i ciekawe debiuty – tymi tematami ma żyć w październiku Kino Polska. Już w środę 8 października 2014 roku o godzinie 22:50 będzie można obejrzeć „Zmruż oczy” Andrzeja Jakimowskiego, w listopadzie zaś – kultowy „Kingsajz” Juliusza Machulskiego.

Ratowanie i przywracanie widowni starszych i nie tak starych dzieł będzie jednym z tematów specjalnych wydań „Programu obowiązkowego”. W niedzielę 5 października o godzinie 14:05 Magdalena Juszczyk zapyta swoich gości – Jerzego Hoffmana, Daniela Olbrychskiego, Małgorzatę Foremniak, Zbigniewa Zamachowskiego i Katarzynę Figurę – o to, dlaczego cyfrowe restaurowanie filmowych kopii jest niezbędne i co to oznacza dla twórców i gwiazd oryginalnych dzieł. Tydzień później, 12 października o godzinie 11:15, zbiorowym bohaterem „Programu obowiązkowego” będzie młode kino: o swoich filmach opowiedzą Jan Komasa („Miasto 44”), Krzysztof Skonieczny („Hardkor Disko”), Anna Kazejak („Obietnica”) i Ireneusz Grzyb („Małe stłuczki”). W kolejnych październikowych spotkaniach gośćmi Magdaleny Juszczyk będą Tomasz Kot, nagrodzony w Gdyni za najlepszą rolę męską w również zwycięskich „Bogach” (19 października o godzinie 11:40), oraz Jerzy Stuhr, laureat Nagrody Specjalnej Jury za „Obywatela”, i Maciej Stuhr, odtwórca głównej roli w tym filmie (26 października o godzinie 12:20).

Oprócz zrekonstruowanych perełek na antenie Telewizji Kino Polska pojawią się także inne filmowe premiery: mocny „Komornik” Feliksa Falka z Andrzejem Chyrą (5 października o godzinie 21:25), słodko-gorzka „Pogoda na jutro” Jerzego Stuhra (27 października o godzinie 20:15) i przezabawne „Habemus Papam” Nanniego Morettiego (13 października o godzinie 20:15). Warto także zobaczyć Stanisława Mikulskiego jako szpiega, ale nie Klossa – tym razem bowiem w czechosłowackim serialu „Łuk tęczy” (pierwszy odcinek 2 października o godzinie 15:55, kolejne w środowe popołudnia).

Źródło: Kino Polska TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *