Kobiety, które zmieniły świat – czyli Dzień Kobiet w Romance TV

Międzynarodowy Dzień Kobiet, czyli 8 marca, Romance TV świętować będzie tradycyjnie pokazując filmy, których bohaterkami są niezwykle silne kobiety. Na antenie zagoszczą takie pozycje jak „Maria Montessori, życie dla dzieci”, „Taka jak ta” i „Beate Uhse – Prawo do miłości”.

Sprawdź godziny emisji filmu „Beate Uhse – Prawo do miłości” w PROGRAMIE TV

Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet, od godziny 14:00, Romance TV ma w programie historie o niesamowitych postaciach, które w swoich czasach trochę zmieniły świat. Serię filmowych biografii rozpocznie Maria Montessori, twórczyni uznawanej na całym świecie pedagogiki Montessori. Na „Maria Montessori, życie dla dzieci” stacja zaprasza o godz. 14:00 (cz. 1.) i 16:00 (cz. 2.).

O godz. 18:05 dzięki „Taka jak ta”, widzowie przeniosą się do początku lat siedemdziesiątych. Młoda sekretarka Siggi Thieme ma jedno wielkie marzenie: pragnie zostać oficerem śledczym policji. Jako jedna z pierwszych kobiet kandyduje do policji kryminalnej, rzucając tym samym wyzwanie dotychczasowym wyobrażeniom o roli mężczyzny i kobiety i zadając kłam utartym scenariuszom życiowym.

Sprawdź ofertę kanału Romance TV w PROGRAMIE TV

O godz. 20:00 Romance TV zaprasza na „Beate Uhse – Prawo do miłości”. Film opowiada pasjonującą historię Beate Uhse, kobiety, która całe życie poświęciła tworzeniu swojej legendarnej firmy. Beate cechowała bardzo silna osobowość i odważne zapatrywania, a jej zaangażowanie i walka o wolność seksualną pomogły wielu ludziom, a przede wszystkim kobietom w czerpaniu pełniejszej przyjemności z życia miłosnego. Uhse była gotowa ponosić ryzyko, jakie kiedyś niosła ze sobą tego typu działalność. Płaciła za tę gotowość wysoką cenę. Kilkakrotnie oskarżano ją o łamanie zasad moralnych, a nawet aresztowano. Mimo to udało się jej w końcu przełamać stereotypy, iść konsekwentnie raz obraną drogą i odnieść znaczący sukces. Film ukazuje wydarzenia mające miejsce pod koniec drugiej wojny światowej, opowiada o początkach kariery Beate Uhse, o powstawaniu i sukcesach jej erotycznego imperium aż do roku 1972.

Źródło: Romance TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *