Koncert „100 lat Disneya” w Polsacie

10 kwietnia z okazji 100-lecia Disneya Polsat wprowadzi swoich widzów w bajkowy świat największych muzycznych przebojów z kultowych filmów wytwórni Disney i Pixar, w wykonaniu największych gwiazd polskiej estrady. Zaśpiewają: Beata Kozidrak, Edyta Górniak, Justyna Steczkowska, Michał Szpak, Kasia Łaska, bryska, Kayah, Cleo, Natalia Nykiel, Igor Herbut czy Maciej Musiałowski. W koncercie będą miały swój udział także Myszka Miki, Myszka Minnie, Kaczor Donalda i Kaczka Daisy, którzy przylecą prosto z paryskiego Disneylandu!

Sprawdź godziny emisji koncertu „100 lat Disneya” w PROGRAMIE TV

„Jeśli potrafisz o czymś marzyć, potrafisz także tego dokonać”, mawiał Walt Disney. Bohaterowie filmów Disneya byli i są inspiracją dla całych pokoleń a wiele piosenek, które towarzyszyły ich niesamowitym przygodom, stało się przebojami i doczekało się wielu najważniejszych nagród. W tym aż 26 Oscarów.

Chyba każdy wokalista marzy, aby zaśpiewać piosenkę dla Disneya. Mnie los podarował „Mam tę moc”, jakby na potwierdzenie tego, że naprawdę ją mam. Każdy z nas ją ma. I chyba o tym jest ten utwór, o wierze w moc, która jest w nas i o tym, abyśmy zawsze na niej polegali i nie bali się spełniać marzeń – mówi Kasia Łaska, która będzie jedną z gwiazd koncertu.

To była Miłość od pierwszego spotkania. Postać słynnej Pocahontas, niosącej piękne przesłania, wartości i wiedzę o otaczającym świecie i szacunku do niego, z upływem lat nabrała mocy i pogłębiła znaczenie. Kiedy nagrywałam ścieżkę dźwiękową, w najśmielszych marzeniach nie przewidziałabym, że utwór „Kolorowy wiatr” stanie się kultowym, ponadczasowym hitem, który połączy wszystkie kolejne pokolenia. Z ponad 200 utworów, jakie nagrałam w swojej karierze, w tym również kilku dla innych produkcji Disneya, te z filmu animowanego „Pocahontas” są mi zdecydowanie najbliższe. Nie spodziewałam się, że główna bohaterka i jej ideały, staną się dla mnie ścieżką i inspiracją na całe moje życie. Czas ujawnił, że nie przez przypadek ten utwór trafił w moje ręce… – opowiada Edyta Górniak, którą także zobaczymy i usłyszymy podczas koncertu.

Z opowieści Disneya po prostu się nie wyrasta, uwielbiają je miliardy dzieci i dorosłych na całym świecie. Disney kocha wszystkie dzieci bez wyjątku. Dlatego utwór „Pół kroku stąd” z filmu „Vaiana: Skarb oceanu” wykonają wspólnie z Natalią Nykiel i chórem Sound’n’Grace podopieczni Fundacji Kultury Bez Barier, z którą Disney współpracuje już od ponad 6 lat. Dzieci na scenie przetłumaczą tekst piosenki na polski język migowy dla wszystkich swoich niesłyszących kolegów i koleżanek przed telewizorami.

Zawsze podobały mi się te bajki, w których nie było słodkich księżniczek, tylko silne, stanowcze kobiece osobowości jak Vaiana, Pocahontas czy Mulan. Oglądając te bajki, widzę w nich drugie dno, społeczny przekaz, który w piękny sposób, trafia do dzieci, a jako dojrzała osoba doceniam to jeszcze bardziej -wyznaje Natalia Nykiel.

Podczas koncertu usłyszymy między innymi utwory z „Króla lwa”, „Małej Syrenki” , „Krainy lodu” i „Vaiany”. „Pieśń o miłości (Miłość rośnie wokół nas)” zaśpiewa Michał Szpak, „Na morza dnie” – Andrzej Kozłowski, „Naprawdę chcę” – bryska, „Drobnostkę” – Igor Kwiatkowski, Kayah i Maciej Musiałowski wykonają utwór „Wspaniały świat” z „Aladyna”, Cleo „Ani słowa” z „Herkulesa”, „Nie mówimy o Brunie” z filmu „Nasze magiczne Encanto”– chór Sound’n’Grace, „Piekną i Bestię” i „Chwytam wiatr” – Beata Kozidrak i wiele, wiele innych. Wszyscy zaś wykonawcy razem z całą publicznością na sam finał brawurowo zaśpiewają wspólnie „Hakuna Matata”.

Bardzo się cieszę, że 100 lat Disneya świętujemy właśnie w Polsacie i usłyszymy najpiękniejsze piosenki ze świata marzeń pełnych miłości i przyjaźni. Świata dobra i piękna, które pokochały pokolenia dzieci i dorosłych na całym świecie. Dlatego jestem naprawdę wzruszona i szczęśliwa, że mogłam współtworzyć ten projekt – powiedziała Nina Terentiew, członek Rady Nadzorczej Telewizji Polsat.

Na scenie Teatru Polskiego zobaczymy także efektowne widowisko z wykorzystaniem oryginalnych fragmentów filmów, z których dana piosenka pochodzi.

Gośćmi specjalnymi koncertu będą Myszka Miki, Myszka Minnie, Kaczor Donald oraz Kaczka Daisy, które specjalnie na to wydarzenie przyleciały z Disneylandu w Paryżu.

Wykonawcom będzie towarzyszyła Grott Orkiestra, a koncert poprowadzi Paulina Sykut-Jeżyna i Kacper Kuszewski.

Sprawdź ofertę kanału Polsat w PROGRAMIE TV

Koncert „100 lat Disneya”, który zobaczymy w Poniedziałek Wielkanocny, 10 kwietnia, o godz. 20:00 jest jedną z wielu niespodzianek „Dnia Disneya” w Polsacie. Tego dnia Polsat będzie emitował najlepsze filmy i bajki z legendarnej wytwórni.

Źródło: Telewizja Polsat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *