Koncert Funk da System w radiowej Czwórce

W piątek 22 września o godz. 18.00 w studiu koncertowym Czwórki zagra grupa Funk da System. Muzycy z Górnego Śląska wystąpią w audycji „Będzie głośno!” Damiana Sikorskiego, którego urzekli podczas zgłoszeń do konkursu „Wydaj płytę z BĘDZIE GŁOŚNO”.

Zespół co najmniej tak „kolorowy” jak Łąki Łan, ale w wersji funkowej – przedstawia muzyków Damian Sikorski – gospodarz piątkowej audycji „Będzie głośno!”, w ramach której odbędzie się koncert. – Byłem pozytywnie zaskoczony ich stylem scenicznym, poczuciem humoru i repertuarem, kiedy zgłosili się do akcji „Wydaj płytę z BĘDZIE GŁOŚNO”. Choć konkurs wygrał inny zespół to uznaliśmy, że zaprosimy Funk da System do Czwórki. To prawdziwe oryginały!

Od 1 lipca do 15 sierpnia Czwórka przyjmowała zgłoszenia do konkursu od muzyków nieznanych szerszej publiczności, w którym główną nagrodą było wydanie płyty. Jury konkursu, po wyłonieniu laureata, postanowiło dodatkowo wyróżnić grupę Funk da System zapraszając ich na koncert w Czwórce.

Koncert zespołu odbędzie się w najbliższy piątek 22 września o godz. 18.00 w ramach audycji „Będzie głośno!”, podczas którego słuchacze będą mogli przekonać się, czy to, co o sobie mówią muzycy jest prawdą: – Zabawa, bauns i pląs to nasza muzyczna dobra nowina, którą chcemy z uśmiechem nieść w najsmutniejsze i najbardziej zamulaste zakątki ziemskiego padołu. Funk Da System to nie tylko nazwa bandu. To przede wszystkim radosny styl życia, pogoda ducha i przesłanie, którego głoszenie stało się prawdziwą misją. Mówiąc krótko: niesiemy ludzkości Owoc z Drzewa Poznania Funku.

Zespół wystąpi w składzie: Funky Farmer (gitara), Sztos Sztosowicz (gitara), Prorok Krejzajasz (saksofon), Prorok Imprezjasz (saksofon), Prorok Partyhardiasz (trąbka), Prorok Puciohenzap (puzon), Juliusz Walenty Lapdens (bas), Serowy Obwarzanek (klawisze i wokal), Dżeremi Kupenhałzer (perkusja), Elektroniczna Dama z Miszigan (wokal). Czwórka zaprasza do słuchania audycji po godz. 18.00 na stronie www.czworka.online oraz w systemie cyfrowym DAB+.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *