Koncert Karoliny Cichej w Dwójce

W niedzielę 18 czerwca w Studiu Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana Karolina Cicha i Bart Pałyga zaprezentują materiał ze swojej nowej „Płyty Tatarskiej”. Na transmisję koncertu Program 2 Polskiego Radia zaprasza o godzinie 17:00.

Muzycy podążali śladami tradycji tatarskich w Tatarstanie, na Krymie i na azjatyckich stepach. Na ich płycie zabrzmiał kobyz, orientalny saz i dotar. Nie zabrakło śpiewu gardłowego, dźwięku drumli i rytmu końskich kopyt. Karolina Cicha i Bart Pałyga to wybitnie utalentowani multiinstrumentaliści zafascynowani muzyką mniejszości północno-wschodniej Polski. W swoich aranżacjach wykorzystują doświadczenia związane z muzyką etniczną, archaiczną i rockową. Obok instrumentów tradycyjnych sięgają też po współczesne, takie jak wiolonczela elektryczna czy różnego rodzaju samplery i loopery.

Duet Cicha & Pałyga ma na koncie dwie płyty: „Wieloma językami”, poświęconą muzyce mniejszości narodowych zamieszkujących Podlasie oraz „Płytę Tatarską”, będącą rozwinięciem tatarskiego wątku z poprzedniego wydawnictwa.

Artyści zdobyli GRAND PRIX oraz Nagrodę Publiczności na Festiwalu Folkowym Polskiego Radia „Nowa Tradycja” w 2013 roku, wystąpili również na wielu prestiżowych festiwalach m.in. we Francji, Szwecji, Niemczech, Portugalii, na Sardynii, w USA, Korei Południowej, Litwie, Ukrainie i Pakistanie.

Na transmisję z Muzycznej Sceny Tradycji Program 2 Polskiego Radia zaprasza w najbliższą niedzielę w godzinach 17:00-19:00. Koncert poprowadzi Piotr Kędziorek. Transmisja wideo na stronie Dwójki.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *