Koncert Meli Koteluk w Trójce

W najbliższą niedzielę 8 lutego 2015 roku w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej przy ul. Myśliwieckiej 3/5/7 wystąpi Mela Koteluk. Wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka zaprezentuje na żywo utwory m.in. ze swojej najnowszej płyty „Migracje”.

To już drugi występ Meli Koteluk w Trójce – pierwszy raz artystka tworząca na pograniczu popu, rocka i piosenki poetyckiej zaśpiewała przy ul. Myśliwieckiej 24 maja 2012 roku. Promowała wówczas swój debiutancki materiał pt. „Spadochron”. Niespełna trzy lata po tym wydarzeniu wokalistka wraca do Trójki, żeby zagrać koncert oparty głównie na repertuarze z najnowszego krążka „Migracje”, który ukazał się w listopadzie ubiegłego roku. Dwa promujące go single, czyli „Fastrygi” i „Żurawie origami” dotarły do pierwszych miejsc na „Liście Przebojów Programu 3”.

Na płycie „Migracje” artystka zabiera słuchaczy do świata pełnego kontrastów – realizm słowny łączy się tu z abstrakcją, minimalizm z przestrzennym muzycznie bogactwem. Na albumie pojawiają się oryginalne, kojące dźwięki instrumentu o nazwie hang drum, na którym gościnnie zagrał Wojtek Pęczek. Utwory ubarwia szalona wiolonczela Jana Stokłosy, a także flety, saksofony i klarnety. Zespół zaprosił do współpracy cenionego producenta młodego pokolenia Marka Dziedzica, który nadał całości spójny, świeży i plastyczny charakter.

Udało nam się połączyć minimalizm z muzycznym bogactwem, czyli poniekąd ogień z wodą. To album pełen kontrastów, tak jak czas i okoliczności, w których powstawał. Dla mnie „Migracje” są zapisem etapu, na którym byliśmy z zespołem od czasu wydania pierwszego albumu, bez wątpienia jednego z wielu przyszłych – mówiła Mela Koteluk w Trójkowej „Markomanii” u Marka Niedźwieckiego w listopadzie ub.r.

Niedzielny koncert Meli Koteluk będzie transmitowany na antenie Trójki. Początek o godzinie 20:05. Gospodarzem wieczoru będzie Piotr Metz.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *