„Wielki Test Wiedzy Ekonomicznej” po raz 4. w Jedynce

Telewizja Polska i Narodowy Bank Polski po raz czwarty zapraszają na „Wielki Test Wiedzy Ekonomicznej”. 16 lutego 2015 roku swoją wiedzę w tej dziedzinie sprawdzą goście w warszawskim studiu, widzowie przed telewizorami, internauci oraz uczestnicy rozwiązujący test na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach.

„Wielki Test Wiedzy Ekonomicznej” to widowisko, w którym w ciekawy i przystępny sposób przybliżane są zagadnienia związane z codzienną ekonomią. Z testem zmierzą się znani i lubiani artyści, sportowcy, dziennikarze, m.in. Małgorzata Pieczyńska, Olga Bończyk, Norbi, Tamara Arciuch, Bartek Kasprzykowski, Artur Chamski, Michał Kościuszko, Conrado Moreno, Krzysztof Szewczyk. Zarówno uczestnicy w studiu, jak i w Katowicach będą mogli wygrać 30 tys. zł – wygrana w Warszawie zostanie przekazana na szczytny cel. To już 25. Test realizowany przez Jedynkę – każdy z dotychczasowych oglądało średnio ponad 1 mln 800 tys. widzów.

Cieszymy się, że po raz czwarty możemy wspólnie z NBP przygotowywać „Wielki Test Wiedzy Ekonomicznej”. W czasach niestabilności na rynkach finansowych tego typu widowisko edukacyjne jest szczególnie potrzebne – mówi wicedyrektor TVP1, Andrzej Godlewski, a Dariusz Jadowski, dyrektor Departamentu Edukacji i Wydawnictw NBP dodaje – Zależy nam, aby w nieco lżejszej, nieakademickiej formie, opowiedzieć o niełatwych przecież zagadnieniach, które jednak bezpośrednio dotykają każdego z nas. Duże zainteresowanie testem pokazuje, że to dobry kierunek, że o ekonomii można mówić w sposób przyjazny i interesujący.

Jak zwykle widzowie będą mogli odpowiadać na pytania na stronie Interia.pl walcząc o nagrody oraz na smartfonach i tabletach używając specjalnie stworzonej aplikacji TVP EKONOMIA. Między rundami pytań wysłuchają piosenek w wykonaniu Maryli Rodowicz, obejrzą też materiały filmowe wyjaśniające np. zasady oprocentowania kredytów, czy ustalania cen różnych produktów.

W Katowicach na Uniwersytecie Ekonomicznym Radek Brzózka będzie wspierał uczestników, którzy także będą odpowiadać na pytania. W Warszawie test poprowadzą Paulina Chylewska i Maciej Orłoś.

„Wielki Test Wiedzy Ekonomicznej”

Emisja: poniedziałek, 16 lutego, godzina 20:25

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *