Koncert „Polska dla Świata” na antenie TVP1

W niedzielę w TVP1 koncert z cyklu „Polska dla Świata”. Na scenie m.in. Piotr Rubik oraz soliści współpracujący z muzykiem, a także Wrocławski Chór Akademicki i Orkiestra Filharmonii Dolnośląskiej. Podczas koncertu zostanie przeprowadzona zbiórka sms na rzecz ofiar wojny w Syrii. Telewizja Polska po raz kolejny włącza się w pomoc poszkodowanym mieszkańcom zniszczonego kraju.

Koncert z katowickiego Spodka, został zorganizowany przez Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie oraz Caritas Polska. W programie wydarzenia największe przeboje Piotra Rubika oraz nowe, specjalnie napisane z tej okazji utwory, które podczas koncertu będą miały światową prapremierę. Piotr Rubik nie tylko będzie dyrygował, ale także opatrywał każdy z utworów stosownym komentarzem nawiązującym do fragmentów Psalmów, Listów z Nowego Testamentu lub cytatów św. Jana Pawła II. Jako soliści wystąpią znani ze współpracy z muzykiem: Michał Gasz, Michał Bogdanowicz, Zofia Nowakowska, Marta Moszczyńska, Michał Bogdanowicz, Olivia Wieczorek. Na scenie zaśpiewa Wrocławski Chór Akademicki oraz zagra Orkiestra Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze.

Podczas koncertu, za pomocą SMS, będzie można przekazać konkretną kwotę na pomoc dla mieszkańców zniszczonej Syrii. Zebrane środki zostaną przekazane zwłaszcza na odbudowę szkół.

Patronat nad projektem objęła Premier RP, Beata Szydło. TVP jest patronem medialnym cyklu koncertów „Polska dla Świata”.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *