Koncert „Polska pomaga. Rodzina rodzinie. Kolędy świata” w TVP1

W Święto Trzech Króli, 6 stycznia o godz. 21:00 na żywo w Jedynce, w ramach inicjatywy „Polska Pomaga”, Telewizja Polska wspólnie z Caritas Polska zorganizuje wyjątkowy charytatywny koncert kolęd. Będzie to gest pomocy rodzinom zamieszkującym różne miejsca dotknięte dramatem wojny, objętych programem „Rodzina Rodzinie”.

Sprawdź godziny transmisji „Polska pomaga. Rodzina rodzinie. Kolędy świata” w PROGRAMIE TV

Widowisko artystyczne będzie okazją do wysłuchania kolęd z różnych stron świata w aranżacjach, które stały się przebojami. W poszukiwaniu muzycznych bożonarodzeniowych tradycji artyści z zespołu TGD oraz ich goście: Małe TGD, Kuba Badach, Natalia Niemen, Piotr Cugowski, Katarzyna Cerekwicka, Mieczysław Szcześniak, Anna Karwan, Olga Szomańska, zabiorą widzów w niezwykłą muzyczną podróż – do krajów obu Ameryk, Azji i wielu miejsc w Europie.

Podczas emisji koncertu odbędzie się sms-owa zbiórka pieniężna, która zostanie przeznaczona na działania Caritas na terenie Syrii, Strefy Gazu, irackiego Kurdystanu oraz stolicy Libanu. Pokazane zostaną także materiały filmowe o dramatycznych konsekwencjach wojny, uniemożliwiających wielu rodzinom na świecie normalne bytowanie. Materiały z różnych części świata, a przede wszystkim z miejsc objętych programem „Rodzina Rodzinie” udostępnione przez Caritas, mają zachęcić społeczeństwo do ofiarności, aby zapewnić poszkodowanym lekarstwa, prąd, odzież itp.

Sprawdź ofertę kanału TVP1 w PROGRAMIE TV

Koncert poprowadzi Tomasz Wolny.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *