Koncert Pustek na antenie Polskiego Radia RDC

Polskie Radio RDC zaprasza na transmisję koncertu zespołu Pustki, który odbędzie się w niedzielę 25 października 2015 roku o godzinie 18:00 w Teatrze Syrena.

Pustki to mistrzowie łączenia postrocka z avanpopem. Kiedyś mówiono o nich, że grają muzykę Wschodu, ale każda kolejna płyta wymyka się z ram gatunkowych. Dowodem jest najnowszy krążek „Safari” (marzec br.), na którym oprócz charakterystycznego dla Pustek brzmienia gitar, klawiszy czy sekcji rytmicznej, słuchacze otrzymują porządną dawkę elektroniki. Pustki potrafią zaskakiwać. Ich muzyka jest zderzeniem wejść i wyjść – brzmień cichych i spokojnych, przeplecionych mocnymi i efektownymi. Zachwycają, porywają, oczarowują.

Występ zespołu wpisany jest w cykl koncertów Syrena Music – unikalnej fuzji muzyki i teatru. Organizatorzy z Teatru Syrena nie zamykają się na jeden kierunek muzyczny, ale do współpracy zapraszają artystów, którym teatr jest bliski, którzy czują i rozumieją przestrzeń sceny teatralnej. Poszukiwanie połączeń i oddziaływań pomiędzy artystami muzycznymi a przestrzenią teatru wielokrotnie doprowadziło do zaskakujących efektów i stworzyło wyjątkową atmosferę koncertów.

Do końca roku w ramach cyklu wystąpią jeszcze: Aga Zaryan (niedziela, 15 listopada, godzina 18:00), Projekt Grechuta Akustycznie z Sonią Bohosiewicz (niedziela, 22 listopada, godzina 17:00) i Wojtek Mazolewski Quintet (niedziela, 13 grudnia, godzina 17:00 i 20:00). Polskie Radio RDC jest patronem cyklu.

Bilety na niedzielny koncert Pustek będzie można zdobyć na antenie RDC w piątek 23 października w audycjach „Świątek Piątek” oraz „Lista Przebojów z Charakterem”. Transmisja do wysłuchania na wszystkich częstotliwościach rozgłośni oraz za pośrednictwem strony rdc.pl (rdc.pl/live).

Źródło: Polskie Radio RDC

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *