Koncert „Skrzydła umysłu” w TVP1

„Skrzydła umysłu” to uroczysty koncert z udziałem Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia, który 6 grudnia otworzy Szczyt Cyfrowy ONZ – IGF 2021 w Katowicach. Gwiazdą wieczoru będzie światowej sławy muzyk i wokalista, Richard Bona. Na scenie wystąpią też znakomite polskie gwiazdy, a wśród nich m.in. Natalia Kukulska, Dorota Miśkiewicz, Stanisław Soyka, Piotr Cugowski. Na transmisję wydarzenia zaprasza TVP1.

Sprawdź godziny emisji koncertu „Skrzydła umysłu” w PROGRAMIE TV

Koncert „Skrzydła umysłu” wypełnią utwory, które na świecie stały się wizytówką polskiej muzyki. W programie znajdą się kompozycje Wojciecha Kilara, Henryka Mikołaja Góreckiego oraz Krzysztofa Pendereckiego. Nie zabraknie też nowych interpretacji utworów Fryderyka Chopina, Stanisława Moniuszki i Krzysztofa Komedy, a podczas wydarzenia uczcimy przypadającą w tym roku 100. rocznicę urodzin Stanisława Lema. Jak daleko sięgają polskie korzenie i jak uniwersalny jest język muzyczny? Z tymi pytaniami zmierzą się wybitni soliści oraz muzycy Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach, których będę miał zaszczyt poprowadzić – podkreśla Adam Sztaba kierownik muzyczny koncertu, który jest znany z twórczych reinterpretacji klasyki oraz łączenia różnorodnych stylów muzycznych. I to właśnie do jego muzyki usłyszymy w premierowym wykonaniu wiersz noblistki Wisławy Szymborskiej pt. „Nic dwa razy”. Dzieła wybitnych polskich poetów będą ważną częścią tego koncertu. Poza twórczością Wisławy Szymborskiej przypomniane zostaną utwory Czesława Miłosza i Zbigniewa Herberta.

Gwiazdą wieczoru będzie kameruński multiinstrumentalista i wokalista Richard Bona, który wykona utwór „Engingilaye”, a także zagra wspólnie z Sebastianem Karpielem-Bułecką w finałowej „Orawie” Wojciecha Kilara. Na scenie pojawi się też cała plejada znakomitych polskich artystów, reprezentujących różne gatunki muzyczne. Usłyszymy m.in. Natalię Kukulską, Iwonę Hossę, Kasię Moś, Dorotę Miśkiewicz, Stanisława Soykę, Piotra Cugowskiego, Marcina Wasilewskiego, Sebastiana Karpiela-Bułeckę i Andrzeja Lamperta.

16. Szczyt Cyfrowy ONZ IGF 2021 potrwa w Katowicach od 6 do 10 grudnia 2021 r. Hasło tegorocznej edycji to „Zjednoczony Internet”.

Sprawdź ofertę kanału TVP1 w PROGRAMIE TV

Na transmisję koncertu „Skrzydła umysłu” zaprasza TVP1 w poniedziałek, 6 grudnia o godz. 21.00.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *