Koncert Sonbird w radiowej Czwórce

W piątek 12 stycznia w radiowej Czwórce wystąpi grupa Sonbird. Muzycy będą gośćmi Damiana Sikorskiego w audycji „Będzie głośno”. Początek koncertu po godz. 18.00.

Sonbird to czwórka przyjaciół z Żywca: Dawid Mędrak (gitara elektryczna, wokal), Kamil Worek (gitara elektryczna), Maciej Hubczak (perkusja) oraz Tomek Kurowski (gitara basowa), którzy pomimo swojego młodego wieku i krótkiego muzycznego stażu, zdążyli już skutecznie zwrócić na siebie uwagę swoją twórczością.

Na debiutanckim albumie „Wspomnienia z Poprzedniego Życia”, wydanym w sierpniu 2016 roku, dali się poznać jako znakomici kompozytorzy, a ich muzyczna wrażliwość i szczerość szybko zostały docenione przez słuchaczy. Jesienią 2016 roku Sonbird został wyróżniony w konkursie Skoda Auto Muzyka i znalazł się w TOP5 Katarzyny Nosowskiej. Rok 2017 przyniósł muzykom nagrodę główną plebiscytu SO!MUSIC w kategorii „nadzieja roku” oraz nagrodę główną sceny konkursowej Slot Art Fesitval. Ich występy można było oglądać podczas Enea Spring Break Festival, Life Festival Oświęcim oraz podczas specjalnych koncertów w pociągach na trasie Żywiec – Sucha Beskidzka.

Singlowy „Ląd” i towarzyszący mu teledysk, mimo pozycji debiutanta i braku wsparcia wytwórni, zanotował już ponad 130 tys. odtworzeń na YouTube, zbierając przy tym wiele pozytywnych komentarzy.

W piątek 12 stycznia Sonbird zagrają koncert w audycji Damiana Sikorskiego „Będzie Głośno”. Czwórka zaprasza do słuchania audycji o godz. 18.00 na stronie www.czworka.online, poprzez aplikację Player Polskie Radio i w systemie cyfrowym DAB+.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *