Koncert „Tyle darów rok nam przyniósł – Polska Pomaga” w TVP1

W piątek, 6 stycznia, o godzinie 15:10 w TVP1 odbędzie się koncert „Tyle darów rok nam przyniósł – Polska Pomaga”. Podczas koncertu zostaną podsumowane akcje charytatywne, w jakie ostatnio zaangażowała się Telewizja Polska.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym TVP1

TVP jako narodowy nadawca odgrywa szczególną rolę w promowaniu dobroczynności i wielkich społecznych inicjatyw o wymiarze moralnym. Koncert „Polska Pomaga” jest jednym z najważniejszych przedsięwzięć wypełniających tę misję.

Koncert „Polska Pomaga” jest w zamyśle uroczystym podsumowaniem zróżnicowanych bożonarodzeniowych aktywności charytatywnych TVP, a w szczególności „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom – akcji Caritas”. TVP od lat nie tylko wspiera, ale także nagłaśnia różne inicjatywy dobroczynne, jednocześnie sama inicjując konkretne akcje pomocy. Dzięki wielkiej sile oddziaływania TVP, apele o pomoc mogą dotrzeć do milionów Polaków, uruchamiając ogromny potencjał dobra. Sukces Szlachetnej Paczki, fundacji Anny Dymnej, PAH Janiny Ochojskiej i wielu innych akcji społecznych, w tym również zbiórek po klęskach żywiołowych, stał się możliwy właśnie dzięki TVP. TVP nie tylko nagłaśniała te inicjatywy, ale – co szczególnie istotne – nadawała im wiarygodność. Zaufanie, jakim telewidzowie darzą narodowego nadawcę, przekłada się bowiem na hojność – ludzie chętnie wspierają te inicjatywy, za którymi stoi autorytet i marka TVP.

Ludzkie dramaty, które zostały pokazane w programach informacyjnych TVP, np. w „Wiadomościach”, ożywiały serca i sumienia widzów sprawiając, że pomoc materialna nadchodziła w sposób natychmiastowy i nadspodziewanie obfity. Podobnie było z programami publicystycznymi. Ludzkie dramaty i tragedie, przedstawione w emitowanej w TVP1 „Sprawie dla reportera” Elżbiety Jaworowicz, zawsze spotykają się ze spontaniczną reakcją i niezwykłą hojnością widzów. W trakcie jednego odcinka opowiadającego o rodzinie bez dachu nad głową widzowie wpłacili (przez system zbiórki SMS) ponad 1 mln złotych.

W programie Jana Pospieszalskiego „Warto rozmawiać” emitowanym przed Bożym Narodzeniem 2016, mówiono o sytuacji osób niepełnosprawnych, podopiecznych sióstr Dominikanek w Ośrodku Rehabilitacyjno-Edukacyjnym dla Dzieci i Młodzieży w Rusinowicach. W czasie odcinka dzięki telewidzom udało się zebrać na konto Domu Pomocy 280 tysięcy złotych.

Akcja humanitarna Caritasu „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” powstała 23 lata temu. W 2016 roku tym roku udało się sprzedać 50 mln świec – cegiełek dla najbardziej potrzebujących. W pomoc zostało zaangażowanych 11 tysięcy parafii z całej Polski.

Do najbardziej owocnych należy też akcja „Szlachetna paczka”, która ma już za sobą kilkanaście edycji. Inicjatorem akcji wspierającej materialnie ubogie rodziny i wiążącej się ze świętami Bożego Narodzenia jest ks. Jacek Stryczek. W akcję zostały zaangażowane popularne „twarze” TVP, w tym redaktor Przemysław Babiarz, a także znani sportowcy.

TVP1 emitowała również koncert charytatywny „Serce dla Dzieci” w Teatrze Dramatycznym w Warszawie, podczas którego zbierane były pieniądze dla ciężko chorych, potrzebujących dzieci.

W ramach akcji „Polska Pomaga” pokazano codzienną ofiarną służbę ludzi Caritas – mówi Jan Pospieszalski, jeden z inicjatorów oraz prowadzący koncert „Tyle darów rok nam przyniósł – Polska Pomaga”. – TVP uznała, że warto się przyjrzeć i pochwalić tym co dobre. Codzienna, ofiarna praca ludzi dobrej woli dzieje się po cichu, bez fanfar. Polacy pomagają chętnie, jesteśmy lepsi niż nam próbuje się wmówić. Jest w nas spory potencjał dobra, tylko trzeba umieć go uruchomić. TVP chce i potrafi to uczynić. Chcę serdecznie podziękować widzom, tym wszystkim, którzy wsparli te akcje.

Koncert „Tyle darów rok nam przyniósł – Polska Pomaga”, 6 stycznia o godzinie 15:10 w TVP1 oraz o godzinie 18:25 w TVP Polonia.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *