„Niesamowite historie medyczne” na CBS Reality

„Niesamowite historie medyczne” to nagradzana seria ukazująca niezwykłe przypadki ludzi cierpiących na poważne choroby i to, w jaki sposób przełomowe badania biomedyczne zaowocowały dla nich nową nadzieją. Na odcinki przedstawiające prawdziwe historie chorych i naukowców, którzy poszukują lekarstw na te często śmiertelne schorzenia, CBS Reality zaprasza od 8 stycznia, w każdą niedzielę o godzinie 21:00 (po dwa odcinki).

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym CBS Reality

Każdy odcinek serii zostanie poświęcony historii konkretnego chorego oraz sposobów, w jaki medycyna stara się mu pomóc. W pierwszym odcinku widzowie poznają Rusty’ego Conlona, który cierpi na pląsawicę Huntingtona – chorobę genetyczną ośrodkowego układu nerwowego, objawiającą się zaburzeniami ruchowymi i psychicznymi oraz otępieniem. Żona Rusty’ego, Patty, martwi się nie tylko o swojego męża, ale także o dwójkę ich dzieci – istnieje 50-procentowe zagrożenie, że choroba rozwinie się u nich w późniejszym życiu. Widzowie przyjrzą się zmaganiom naukowców z University of Pittsburgh Medical Center i University of California, którzy bez wytchnienia poszukują sposobu na powstrzymanie rozwoju tej wyniszczającej choroby.

W jednym z kolejnych odcinków zostanie przedstawiona historia Andy’ego, 25-latka cierpiącego na zespół łamliwego chromosomu X – chorobę genetyczną, której skutkiem jest obniżenie poziomu rozwoju intelektualnego. Widzowie będą mogli nie tylko dowiedzieć się, z jakimi trudnościami musi się zmagać Andy w związku ze swoją chorobą, ale także poznać jego szanse na odmianę dotychczasowego losu za sprawą naukowców z Massachusetts Institute of Technology, którzy pracują nad wynalezieniem leku znoszącego objawy zespołu łamliwego chromosomu.

Na premierowe odcinki serialu dokumentalnego „Niesamowite historie medyczne” CBS Reality zaprasza od 8 stycznia, w każdą niedzielę o godzinie 21:00 (po dwa odcinki). Kontynuacja w lutym.

Źródło: CBS Reality

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *