Koncert utworów Szpilmana w Studiu Piosenki Teatru Polskiego Radia

Studio Piosenki Teatru Polskiego Radia zaprasza na kolejny koncert w Studiu im. W. Szpilmana. W najbliższą środę 18 października wystąpią tu młodzi wokaliści i śpiewający aktorzy, którzy zaprezentują najpiękniejsze piosenki autorstwa patrona radiowego studia. Początek koncertu „Nie wierzę piosence” o godz. 19.00. Specjalnymi gośćmi wieczoru będą żona i syn kompozytora Władysława Szpilmana. Retransmisja na antenie radiowej Jedynki.

W trakcie koncertu w radiowym studiu wystąpią młodzi wokaliści i śpiewający aktorzy: Basia Gąsienica Giewont, Paulina Grochowska, Dominka Handzlik, Joanna Pocica i Mateusz Górski. Dyrektor Teatru Polskiego Radia Janusz Kukuła (opiekun artystyczny przedsięwzięcia) oraz Janusz Gast (autor scenariusza i reżyser koncertu) wybrali dla młodych wokalistów repertuar złożony z najważniejszych utworów z bogatego dorobku Władysława Szpilmana – wybitnego kompozytora i pianisty, wieloletniego dyrektora muzycznego Polskiego Radia, który swoje tragiczne losy opisał w książce „Śmierć miasta” (stała się ona kanwą scenariusza filmu „Pianista” z 2002 roku w reżyserii Romana Polańskiego z Adrienem Brodym w roli Szpilmana). 25 września 2011 roku imię Władysława Szpilmana otrzymało studio koncertowe znajdujące się na parterze gmachu Polskiego Radia w al. Niepodległości. To właśnie tu odbędzie się koncert pt. „Nie wierzę piosence”.

Całość programu poświęconego twórczości Szpilmana zaaranżował muzycznie Marcin Partyka – liderujący zespołowi The Jobers w składzie: Adam Zgrajka (perkusja), Tomasz Pfeiffer (gitara) i Piotr Domagalski (kontrabas). Koncert poprowadzi Paweł Sztompke z radiowej Jedynki.

Gośćmi specjalnymi wydarzenia będą: Halina Grzecznarowska-Szpilman, żona artysty i jego syn – Andrzej Szpilman.

Początek w środę 18 października o godz. 19.00.

Retransmisja na antenie radiowej Jedynki 17 grudnia o godz. 21.05.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *