Koncert w Trójce: grupa Lao Che gra album „Wiedza o społeczeństwie”

To będzie muzyczna podróż do roku 2018. W jego pierwszych miesiącach ukazał się album „Wiedza o społeczeństwie” Lao Che. Specjalnie dla słuchaczy Trójki grupa zaprezentowała premierowy materiał na scenie Muzycznego Studia im. Agnieszki Osieckiej. W najbliższą niedzielę 11 lipca o godz. 19.05 Program 3 Polskiego Radia przypomni ten koncert. Wydarzenia będzie można posłuchać na antenie stacji, a także obejrzeć je – w formie wideo – na stronie www.trojka.polskieradio.pl, Facebooku Trójki i kanale YouTube Polskiego Radia.

Na swojej siódmej płycie studyjnej „Wiedza o społeczeństwie” zespół sięgnął do brzmień mogących kojarzyć się z muzyką rozrywkową lat 80., ale zostały one podane w charakterystyczny dla twórczości grupy, przetworzony sposób – z nawiązaniami do wielu gatunków muzycznych. Za produkcję płyty ponownie odpowiedzialni byli: Piotr „Emade” Waglewski (m.in. rodzinny projekt Fisz Emade Tworzywo) oraz klawiszowiec grupy – Filip „Wieża” Różański.

Tuż przed wejściem do studia nagraniowego, pod koniec 2017 roku, do zespołu dołączył nowy muzyk – Karol Gola (saksofon barytonowy, klawisze, flet) znany między innymi z Pink Freud czy Jazzombie. A nagrana już w siedmioosobowym składzie tytułowa „Wiedza o społeczeństwie” to saga o ludzkich perypetiach. To opis i zarazem analiza ludzkich poczynań – ich słabości, obaw, wątpliwości, uczuć, spostrzeżeń i marzeń – ukazanych z perspektywy człowieka, Polaka, ziemianina…

Podczas koncertu w Trójce, który odbył się 10 marca 2018 roku, Lao Che zagrało w składzie: Mariusz „Denat” Denst – sampler, animacja; Hubert „Spięty” Dobaczewski – śpiew, gitara rytmiczna; Michał „Dimon” Jastrzębski – perkusja; Filip „Wieża” Różański – instrumenty klawiszowe; Rafał „Żubr” Borycki – gitara basowa, Maciek „Trocki” Dzierżanowski – instrumenty perkusyjne; Karol Gola – saksofon barytonowy, flet, instrumenty klawiszowe.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *