Koncert w Trójce: melodyjny rockowy hałas grupy Volentiles

Program 3 Polskiego Radia zaprasza na kolejny premierowy koncert transmitowany z Muzycznego Studia im. Agnieszki Osieckiej. W niedzielę 24 października zagra tu grupa Volentiles, której występu będzie można posłuchać na antenie Trójki, a także zobaczyć – w formie streamingu wideo – na Facebooku stacji, stronie trojka.polskieradio.pl i kanale YouTube Polskiego Radia. Koncert odbędzie się z udziałem publiczności – z zachowaniem reżimu sanitarnego. Zaproszenia można zdobyć słuchając Trójki. Początek o godz. 19.05.

Volentiles to mocne gitary, potężny bas i stopa. Cały ten hałas doprawiamy melodiami, które wpadają w ucho; tekstami, które wpadają w serce i tanecznym bitem. Wszystko to w ostrej i świeżej, lekko punkowej stylistyce – tak swoją twórczość opisuje warszawska grupa. Wśród ulubionych wykonawców muzycy wymieniają takich artystów, jak: Queens Of The Stone Age, Kasabian, Jack White, Dead Weather, The Raconteurs, The Black Keys, Led Zeppelin i Cream.

Volentiles działają od niespełna roku, a założycielami formacji są: wokalistka Agnieszka Zduńska i śpiewający gitarzysta Patryk Gwiździł. Oprócz nich w zespole grają: Marek Izdebski (gitara), Marcin Jędrzejewski (bas, klawisze) i Jakub Sapka (perkusja). Warszawiacy dali się już poznać słuchaczom Trójki podczas wakacyjnego Festiwalu Naturalnie Mazury, gdzie wystąpili na trójkowej Scenie Debiutów. Obecnie grupa pracuje nad materiałem, który znajdzie się na ich debiutanckiej płycie.

Nasza muzyka to nieszablonowość i zabawa. Bawimy się aranżacjami naszych numerów, żebyście mogli bawić się z nami – twierdzą członkowie Volentiles. Najbliższa okazja do wspólnej zabawy nadarzy się już niebawem w koncertowym studiu Trójki. Rasowe, rockowe brzmienia podane w nieszablonowy, zachęcający do wspólnej zabawy sposób – takich atrakcji możemy się spodziewać już w niedzielę.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *